Obręb nieodzownych badań dla kierowców

W przeróżnych chwilach życia wymagamy rady przeróżnych lekarzy fachowców. Specjalności jest tyle, ile pragnień różnych ludzi.

sportowiec na badaniach
Wprowadził: MartialArtsNomad.com
Źródło: http://www.flickr.com
Dobry lekarz sportowy powinien dobrze rozpoznać element fizjologii wysiłku i potrafić zastosować tę wiedzę w sporcie. Trudni się on wydolnością krążenia, przeprowadza próby wysiłkowe, często odmienne dla zawodników różnych dyscyplin- http://www.rehabilitacje.org/medycyna-sportu. Konieczna jest mu umiejętność prędkiego rozpoznawania odniesionego przez zawodnika urazu, również zastosowania stosownego leczenia, a w razie potrzeby przydzielenia go na odpowiedni wydział w szpitalu. Jest więc lekarzowi sportowemu przydatna znajomość podstaw ortopedii i traumatologii, a także rehabilitacji pourazowej.


I to nie jedynie po ciężkich urazach, ale po stłuczeniach, uszkodzeniach stawu, zmiany o charakterze przeciążeniowym. Lekarz sportowy Kraków, bądź Warszawa jest odpowiedzialny również za należyte, odpowiednie dla danej dyscypliny odżywianie zawodnika. Dobiera pokarmy, zestawia jadłospisy, liczy wielkość koniecznych kalorii w zależności od charakteru zajęć. Inną grupą specjalistów są lekarze zajmujący się szeroko pojętą medycyną pracy. Przeprowadzają oni również badania kierowców- znajdziesz to na stronie. Obszar niezbędnych badań zależy od kategorii prawa jazdy ustanawiającej podstawę badania, również od problemu zdrowotnego stwierdzanego u osoby zainteresowanej.


Zobacz również

Badania we Wrocławiu

Pobieranie krwi
Wprowadził: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Służba zdrowia we Wrocławiu trzyma się na dobrym poziomie. Jest sporo ośrodków związanych kontraktami z NFZ, jest także całe mnóstwo prywatnych przychodni. Niestety, identycznie jak wszędzie, w ramach NFZ na wizyty należy czekać, bywa, że bardzo długo. Jeżeli chcemy coś zrobić szybko, bezpieczniej jest polegać na prywatnych ośrodkach.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.