Obowiązki każdego mieszkające i zarabiającego w Polsce – rozliczenie z fiskusem

Każdy, kto w danym roku podatkowym pracował zarobkowo i w konsekwencji osiągnął jakiś dochód, ma obowiązek rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Wynika to z obowiązującego w naszym kraju prawa. Jego nie przestrzeganie to wielkie kłopoty, które mogą być związane nawet z pobytem w więzieniu. Czas na dostarczenie formularza PIT jest zawsze do końca kwietnia roku następującego po roku, za który jest zeznanie.

rozliczenia podatkowe
Źródło: pixabay.com
Jeszcze kilka la temu, aby rozliczyć się z Urzędem Skarbowym, należało udać się do urzędu osobiście. Następnie trzeba było spędzić mnóstwo czasu w kolejce do okienka, by złożyć formularz. Dzisiaj cała ta procedura została istotnie usprawniona. Rozwiązaniem jest PIT online. Trzeba tylko mieć połączenie z Internetem, aby formularz PIT przesłać za jego pośrednictwem, nie przekraczając nawet progu domu. PIT online to idea, która pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Nie tylko nie musimy udawać się do urzędu, ale też tracić czasu w kolejce. Do tego aplikacje komputerowe, które zostały zaprojektowane do składania formularza PIT drogą internetową sprawdzają, czy w formularzu nie ma pomyłek. Dzięki temu można być pewnym, że składa się odpowiednio wypełniony formularz. Kolejnym plusem rozliczania się z Urzędem Skarbowym drogą internetową jest fakt, że potencjalny zwrot podatku wypłacany jest w szybszym czasie - pitexpres.pl/. PIT 2016 to program komputerowy, który został stworzony właśnie z myślą o tych, którym zależy na rozliczeniu się z fiskusem drogą internetową. PIT 2016 jest skonstruowany tak, aby z jego obsłużeniem dał sobie radę każdy, kto chociaż niewiele używa komputerów.


Zobacz również

Obowiązki każdego, kto pracuje – rozliczenie z Urzędem Skarbowym

podatki
Wprowadził: 401(K) 2012
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy, kto w danym roku podatkowym zarabiał legalnie ma obowiązek do końca kwietnia kolejnego roku kalendarzowego rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Obowiązki w tej kwestii reguluje obowiązujące w Polsce prawo. Warto pamiętać, że jego łamanie to ryzyko naprawdę poważnych kłopotów. Przestępstwa skarbowe są bowiem na terenie Polski poważnie karane.Rozliczenie roczne PIT składa się zawsze do końca kwietnia roku, który ma miejsce po tym, za który składamy formularz. W Polsce rok podatkowy jest tożsamy z rokiem kalendarzowym, co naprawdę mocno ułatwia sprawę
.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.