Obowiązki każdego mieszkające i zarabiającego w Polsce – rozliczenie z fiskusem

Każdy, kto w danym roku podatkowym pracował zarobkowo i w konsekwencji osiągnął jakiś dochód, ma obowiązek rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Wynika to z obowiązującego w naszym kraju prawa. Jego nie przestrzeganie to wielkie kłopoty, które mogą być związane nawet z pobytem w więzieniu. Czas na dostarczenie formularza PIT jest zawsze do końca kwietnia roku następującego po roku, za który jest zeznanie.


rozliczenia podatkowe
Źródło: pixabay.com
Jeszcze kilka la temu, aby rozliczyć się z Urzędem Skarbowym, należało udać się do urzędu osobiście. Następnie trzeba było spędzić mnóstwo czasu w kolejce do okienka, by złożyć formularz. Dzisiaj cała ta procedura została istotnie usprawniona. Rozwiązaniem jest PIT online. Trzeba tylko mieć połączenie z Internetem, aby formularz PIT przesłać za jego pośrednictwem, nie przekraczając nawet progu domu. PIT online to idea, która pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Nie tylko nie musimy udawać się do urzędu, ale też tracić czasu w kolejce. Do tego aplikacje komputerowe, które zostały zaprojektowane do składania formularza PIT drogą internetową sprawdzają, czy w formularzu nie ma pomyłek. Dzięki temu można być pewnym, że składa się odpowiednio wypełniony formularz. Kolejnym plusem rozliczania się z Urzędem Skarbowym drogą internetową jest fakt, że potencjalny zwrot podatku wypłacany jest w szybszym czasie - PIT 2016 to program komputerowy, który został stworzony właśnie z myślą o tych, którym zależy na rozliczeniu się z fiskusem drogą internetową. PIT 2016 jest skonstruowany tak, aby z jego obsłużeniem dał sobie radę każdy, kto chociaż niewiele używa komputerów.


rozliczanie podatków przez internet
Wprowadził: OTA Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Panel jest intuicyjny, a wszystko odbywa się naprawdę szybko. Wypełniony PIT można natychmiast wysłać do urzędu. Po krótkim czasie osoba wypełniająca formularz otrzymujee informację zwrotną, czy deklaracja została przyjęta czy też nie. Mocno usprawnia to proces rozliczania się z Urzędem Skarbowym. Gwarantuje oszczędność czasu i nerwów, a jednocześnie daje gwarancję, że w formularzu wszystko wypełniono właściwie. Po jego przesłaniu pozostaje tylko oczekiwać na zwrot nadpłaconego podatku. Oczywiście, jeżeli jest on zasadny. Zazwyczaj w przypadku osób rozliczających się drogą elektroniczną następuje to niezwykle szybko. Jest to również element, który zachęca do skorzystania właśnie z drogi internetowej.
19/04/11, 07:46:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.