Obowiązki każdego, kto pracuje – rozliczenie z Urzędem Skarbowym

Każdy, kto w danym roku podatkowym pracował zarobkowo ma obowiązek do końca kwietnia kolejnego roku kalendarzowego rozliczyć się ze skarbówką. Obowiązki w tej kwestii reguluje obowiązujące w naszym kraju prawo. Warto pamiętać, że jego łamanie to ryzyko naprawdę poważnych kłopotów. Przestępstwa skarbowe są bowiem w Polsce poważnie karane.Rozliczenie roczne PIT musi być złożone zawsze do końca kwietnia roku, który następuje po tym, za który składamy formularz. W naszym kraju rok podatkowy jest tożsamy z rokiem kalendarzowym, co naprawdę istotnie upraszcza sprawę
.
praca
Wprowadził: AlphaLab Startup Accelerator
Źródło: http://www.flickr.com
Już na przykład w Wielkiej Brytanii sytuacja ta wygląda zdecydowanie inaczej – rok podatkowy dobiega końca w Anglii zawsze w 5 kwietnia. Rozliczenie roczne PIT jeszcze jakiś czas temu składać można było tylko i wyłącznie osobiście w odpowiednim dla swojego miejsca zamieszkania Urzędzie Skarbowym. Dzisiaj skorzystać można z cieszącego się coraz większą popularnością udogodnienia, jakim jest złożenie formularza PIT 36 czy PIT 37 za pośrednictwem Internetu. Formularz PIT 36 (bądź jakikolwiek inny właściwy ze względu rodzaj osiąganego dochodu) wypełnia się w specjalnej aplikacji komputerowej, a następnie drogą elektroniczną dostarcza do urzędu. Wielka oszczędność czasu oraz nerwów. Do tego nie trzeba nawet na kilka chwil wychodzić z domu. Wypełniony formularz jest natychmiast po przesłaniu sprawdzany pod kątem poprawności. Jeśli znajdują się w nim chociaż niewielkie błędy, to program natychmiast je wyłapuje i nie akceptuje formularza. Należy go wówczas wypełnić jeszcze raz. Dzięki temumamy pewność, że wszystko zostało wypełnione poprawnie.


Zobacz również

Obowiązki każdego mieszkające i zarabiającego w Polsce – rozliczenie z fiskusem

finanse
Wprowadził: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy, kto w minionym roku podatkowym pracował zarobkowo i w konsekwencji osiągnął jakiś dochód, musi rozliczyć się z Urzędem Skarbowym. Jest to efekt obowiązującego w Polsce prawa. Jego nie przestrzeganie to wielkie kłopoty, które wiązać mogą się nawet z pobytem w zakładzie karnym. Czas na złożenie formularza PIT mamy zawsze do końca kwietnia roku następującego po roku, za który się rozliczamy.

rozliczanie podatków
Wprowadził: Anka Albrecht
Źródło: http://www.flickr.com
Roczne rozliczenia z Urzędem Skarbowym drogą elektroniczną cieszą się ostatnio coraz większą popularnością. Polacy zauważają oszczędność czasu , a także coraz bardziej ufają takiej formie rozliczania się. Nie mają już lęków, że formularz w istocie do fiskusa nie dotrze, co skutkować będzie poważnymi kłopotami. Rozliczenie drogą elektroniczną odbywa się szybko, sprawnie i jest wyjątkowo proste. Nie jest wymagana do tego żadna specjalistyczna wiedza ani doświadczenie. Da sobie radę z tym każdy. Wszystko po to, aby żyło się nam łatwiej. Trzeba liczyć się z tym, że działający na terenie Polski Urząd Skarbowy dążył będzie do tego, aby możliwe były tylko przez Internet. Aby dowiedzieć się więcej o tym rozwiązaniu zobacz koniecznie:
18/06/21, 21:37:11
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.