Obowiązki każdego, kto pracuje – rozliczenie z Urzędem Skarbowym

Każdy, kto w danym roku podatkowym pracował zarobkowo ma obowiązek do końca kwietnia kolejnego roku kalendarzowego rozliczyć się ze skarbówką. Obowiązki w tej kwestii reguluje obowiązujące w naszym kraju prawo. Warto pamiętać, że jego łamanie to ryzyko naprawdę poważnych kłopotów. Przestępstwa skarbowe są bowiem w Polsce poważnie karane.Rozliczenie roczne PIT musi być złożone zawsze do końca kwietnia roku, który następuje po tym, za który składamy formularz. W naszym kraju rok podatkowy jest tożsamy z rokiem kalendarzowym, co naprawdę istotnie upraszcza sprawę
.
praca
Wprowadził: AlphaLab Startup Accelerator
Źródło: http://www.flickr.com
Już na przykład w Wielkiej Brytanii sytuacja ta wygląda zdecydowanie inaczej – rok podatkowy dobiega końca w Anglii zawsze w 5 kwietnia. Rozliczenie roczne PIT jeszcze jakiś czas temu składać można było tylko i wyłącznie osobiście w odpowiednim dla swojego miejsca zamieszkania Urzędzie Skarbowym. Dzisiaj skorzystać można z cieszącego się coraz większą popularnością udogodnienia, jakim jest złożenie formularza PIT 36 czy PIT 37 za pośrednictwem Internetu. Formularz PIT 36 (bądź jakikolwiek inny właściwy ze względu rodzaj osiąganego dochodu) wypełnia się w specjalnej aplikacji komputerowej, a następnie drogą elektroniczną dostarcza do urzędu. Wielka oszczędność czasu oraz nerwów. Do tego nie trzeba nawet na kilka chwil wychodzić z domu. Wypełniony formularz jest natychmiast po przesłaniu sprawdzany pod kątem poprawności. Jeśli znajdują się w nim chociaż niewielkie błędy, to program natychmiast je wyłapuje i nie akceptuje formularza. Należy go wówczas wypełnić jeszcze raz. Dzięki temumamy pewność, że wszystko zostało wypełnione poprawnie.


Zobacz również

Obowiązki każdego mieszkające i zarabiającego w Polsce – rozliczenie z fiskusem

finanse
Wprowadził: peddhapati
Źródło: http://www.flickr.com
Każdy, kto w minionym roku podatkowym pracował i w efekcie miał jakiś dochód, ma obowiązek rozliczyć się z fiskusem. Wynika to z obowiązującego w Polsce prawa. Jego nie przestrzeganie to ogromne kłopoty, które mogą być związane nawet z pobytem w zakładzie karnym. Czas na złożenie formularza PIT jest zawsze do końca kwietnia roku następującego po roku, za który jest zeznanie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.