Obowiązki każdego, kto pracuje – rozliczenie z Urzędem Skarbowym

przez | 10 lipca 2021
Każdy, kto w danym roku podatkowym pracował zarobkowo ma obowiązek do końca kwietnia kolejnego roku kalendarzowego rozliczyć się ze skarbówką. Obowiązki w tej kwestii reguluje obowiązujące w naszym kraju prawo. Warto pamiętać, że jego łamanie to ryzyko naprawdę poważnych kłopotów. Przestępstwa skarbowe są bowiem w Polsce poważnie karane.Rozliczenie roczne PIT musi być złożone zawsze do końca kwietnia roku, który następuje po tym, za który składamy formularz. W naszym kraju rok podatkowy jest tożsamy z rokiem kalendarzowym, co naprawdę istotnie upraszcza sprawę

.

praca

Autor: AlphaLab Startup Accelerator
Źródło: http://www.flickr.com

Już na przykład w Wielkiej Brytanii sytuacja ta wygląda zdecydowanie inaczej – rok podatkowy dobiega końca w Anglii zawsze w 5 kwietnia. Rozliczenie roczne PIT (zobacz darmowy program do pit) jeszcze jakiś czas temu składać można było tylko i wyłącznie osobiście w odpowiednim dla swojego miejsca zamieszkania Urzędzie Skarbowym. Dzisiaj skorzystać można z cieszącego się coraz większą popularnością udogodnienia, jakim jest złożenie formularza PIT 36 czy PIT 37 za pośrednictwem Internetu. Formularz PIT 36 (bądź jakikolwiek inny właściwy ze względu rodzaj osiąganego dochodu) wypełnia się w specjalnej aplikacji komputerowej, a następnie drogą elektroniczną dostarcza do urzędu. Wielka oszczędność czasu oraz nerwów.

Jeżeli zaintrygował Cię niniejszy tekst, koniecznie zobacz dodatkowo ten link! To świetna oferta (www.rankingkont.pl/ranking-kont-osobistych/) i tutaj odnajdziesz szczegółowe informacje.

Do tego nie trzeba nawet na kilka chwil wychodzić z domu. Wypełniony formularz jest natychmiast po przesłaniu sprawdzany pod kątem poprawności. Jeśli znajdują się w nim chociaż niewielkie błędy, to program natychmiast je wyłapuje i nie akceptuje formularza. Należy go wówczas wypełnić jeszcze raz. Dzięki temumamy pewność, że wszystko zostało wypełnione poprawnie.

rozliczanie podatków

Autor: Anka Albrecht
Źródło: http://www.flickr.com

Roczne rozliczenia z Urzędem Skarbowym drogą elektroniczną cieszą się ostatnio coraz większą popularnością. Polacy zauważają oszczędność czasu , a także coraz bardziej ufają takiej formie rozliczania się. Nie mają już lęków, że formularz w istocie do fiskusa nie dotrze, co skutkować będzie poważnymi kłopotami. Rozliczenie drogą elektroniczną odbywa się szybko, sprawnie i jest wyjątkowo proste. Nie jest wymagana do tego żadna specjalistyczna wiedza ani doświadczenie. Da sobie radę z tym każdy. Wszystko po to, aby żyło się nam łatwiej. Trzeba liczyć się z tym, że działający na terenie Polski Urząd Skarbowy dążył będzie do tego, aby możliwe były tylko przez Internet. Aby dowiedzieć się więcej o tym rozwiązaniu zobacz koniecznie: