O skórę, na których częściach ciała musimy zatroszczyć się najbardziej w zimie? Jakie punkty są newralgiczne?

przez | 6 czerwca 2022
Ochrona naskórka w zimie jest szczególnie trudna, kiedy nasze ciało narażone jest na negatywny wpływ warunków pogodowych. Mamy duże wahania temperatur przy wychodzeniu na zewnątrz oraz wchodzeniu do nagrzanych pomieszczeń. Oprócz tego na zmianę wiatr, minusowa temperatura, wysuszone powietrze, takie rzeczy nie pomagają naszej skórze utrzymać idealny wygląd. Jak zatem dbać o stan skóry zimą? O czym pamiętać?

Jak pozbyć się uciążliwych nagniotków

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Nasze stopy nie mają łatwego życia w zimie. Pięty w szynki sposób się przesuszają, stopy mogą czasami znajdować się długo w przemoczonych butach. To wszystko sprawia, iż wygląd stóp może być mało estetyczny. Prócz tego takim dużym wpływem na zły stan stóp jest niestety przeświadczenie, iż nie będziemy ich pokazywać na dworze, bo jest zimno. Z tego powodu o nie tak mocno nie dbamy jak chociażby latem. Tu jest właśnie ten paradoks, jaki pokazuje, że to w dużej mierze my sami doprowadzamy to pogorszenia się ich wyglądu. Z tego powodu powinniśmy o się o nie zatroszczyć przynajmniej tak samo jak w lecie. Kosmetyki do stóp pomogą nam otrzymać dobry efekt. Istotne będzie rzecz jasna nawilżenie, ale również peeling, który usunie suchy naskórek. Pamiętajmy aby na noc używać silnie nawilżające środki, jakie będą miały dużo czasu by wtedy gdy śpimy spokojnie wniknąć w skórę. Nowa oferta: czytaj.

Kolejnym krytycznym miejscem są dłonie. Niestety choćbyśmy nie wiem jak o tą część ciała dbali i zakładali zawsze rękawiczki chroniące przez zimnem i wiatrem to i tak często jest z dłońmi problem. Kosmetyki do dłoni muszą być z nami całą dobę oraz być używane bardzo często. Tak jest chociażby z kremem do dłoni, jaki każda z kobiet powinna posiadać we własnej torebce oraz stosować jak najczęściej. Formuła takich kremów musi być mocno nawilżająca. Z tym, że na dzień nie powinny pozostawiać tłustego, przeszkadzającego filtru. Jeśli chodzi o noc mogą być już silnie nawilżające oraz najlepiej stosowane razem ze specjalnymi rękawiczkami, jakie polepszają wnikanie oraz utrzymywanie się tego typu kremu. Przez to rezultat działania jest lepszy.

Autor: Aaron Jacobs

Cera to kolejne trudne do ochrony miejsce, natomiast w tym przypadku każda z pań powinna wybrać odpowiedni dla swojego typu cery. Trzeba natomiast pamiętać, że zimą cera robi się bardziej sucha przez co ten sam krem używany latem i dobre na naszą cerę działający, w zimie może być już niewystarczający.