O jakie dekoracje należy zadbać w czasie wesela?

przez | 22 grudnia 2021
Polskie wesela słyną z hucznej zabawy w gronie najbliższych osób. Najczęściej są to dość szczegółowo zaplanowane wydarzenia, których organizację rozpoczyna się czasami i dwa lata przed terminem. Oblężenie sal weselnych jest tak wielkie, że niekiedy trzeba czekać jeszcze dłużej.

przygotowania do wesela

Autor: Wicker Paradise
Źródło: http://www.flickr.com

Parze młodej zależy na pięknych dekoracjach, które w dużej mierze wyznaczają charakter przyjęcia, dlatego dekoracje sal weselnych sprzedawane w sklepach z niezbędnymi ozdobami charakteryzują się dużym zainteresowaniem. Na co w takim przypadku należy zwrócić uwagę w ofercie podobnych sklepów? Które ozdoby są absolutną podstawą (jak )?Co najważniejsze, dużo osób decyduje się na kupienie naklejek na alkohol podawany podczas wesela. Naklejki z reguły mają charakter zabawny, jednakże oferowane są również naklejki bardziej romantycznie. W niektórych sklepach można zamówić też naklejki spersonalizowane, z wybranym zdjęciem bądź napisem. Ewentualnie, można zdecydować się na zawieszki, przykładowo z datą ślubu bądź zdjęciem pary młodej. Przyjęło się, że na weselu alkohol (sprawdź: hurtownia alkoholi) nie jest podawany w normalnych butelkach. Ponadto, sklepy zajmują się sprzedażą pudełeczek na prezenty dla gości, jakie są dziś faktycznie dość modne. Zazwyczaj pudełeczka mają postać klasyczną, jednakże odnaleźć można również takie, które wyobrażają pana młodego i pannę młodą. Doskonałym rozwiązaniem jest zakupienie w tym samym sklepie upominków.

Dekoracje sali weselnej

Autor: Agence Tophos
Źródło: http://www.flickr.com
Czasami wykorzystywane są w tym celu migdały w polewie, ciasteczka lub inne słodycze. Dodatkowo, sklepy z dekoracjami ślubnymi sprzedają płatki kwiatów, piórka lub kryształki, jakie stanowią znakomite uzupełnienie dekoracji stołów. Koszty podobnych dodatków są zwykle niskie, a mogą zupełnie odmienić wygląd sali. Sprzedawane są też balony, girlandy z kwiatów lub specjalne kule. Warto zastanowić się nad kupnem pudełek na ciasto dla gości oraz dekoracyjnego pudełka na koperty, jakie dzisiaj są najbardziej popularnym prezentem ślubnym. Wkładanie koperty do eleganckiego pudełka jest zdecydowanie bardziej komfortowe, niż trzymanie ich w rękach podczas składania życzeń. Sklepy z dekoracjami oferują faktycznie zróżnicowany wybór, dzięki czemu dekoracja wesela nie powinna sprawić problemów.