
Chcesz zobaczyć inne podobne przydatne wskazówki? Jeśli tak, to zobacz tutaj, a z pewnością nie odczujesz rozczarowania.
A jak to działa? Solanka wywołuje wiele reakcji. Poprzez receptory skóry, hormony tkankowe, a zwłaszcza przez autonomiczny układ nerwowy jest w stanie dostać się do organizmu wywołując zmniejszenie nadpobudliwości nerwów ruchowych i czuciowych, powoduje korzystniejsze ukrwienie skóry, normalizuje ciśnienie krwi, serce lepiej działa, materia ma lepszą przemianę.
Powiązane artykuły –

Oczywiście wiele takich reakcji jest zależna od działania autonomicznego układu nerwowego czy układu krążenia, ale też od wieku, przebytych chorób. Temperatura kąpieli powinna być dokładnie ustalona, czyli pierwsze kąpiele muszą być przeprowadzane w temperaturze 35-36 stopni, temperatura może wzrosnąć do 38 stopni Celsjusza. Pierwsza kąpiel ma ograniczoną ilość czasu i nie może przekroczyć dziesięciu do dwunastu minut, każda następna jest już dłuższa o 2 minuty. Zaś maksymalny czas kąpieli nie powinien przekroczyć dwudziestu czterech minut. Kąpiele powinno się robić raz w tygodniu, w serii po 8-10 zabiegów. Dla dzieci i młodzieży jest troszkę odmienna proporcja, czyli dwie kąpiele tygodniowo w roztworze 2-procentowym solanki (temperatura trzydzieści siedem stopni).
Źródło informacji – kąpiel solankowa
Kliknij ten link, by sprawdzić, co podobny serwis udostępnił (http://jednosc.pl/pagesView,8,firma,PL) na opisywany temat. To na pewno także Cię zaintryguje.
Główne przeciwwskazania to choroby naczyń wieńcowych, problem z krążeniem czy przebyty zawał serca. Kąpiele solankowe nie mogą być też przeprowadzane w sytuacjach ostrych chorób przewlekłych, ukrytych psychozach, nadczynności tarczycy czy nowotworach. Pamiętajmy o tym, ponieważ czasem to co pomaga większości, dla pozostałych może być groźne.