Niebanalne pomysły na niepowtarzalny ślub i piękne wesele

przez | 16 sierpnia 2021
W obecnych czasach, gdy ślub możemy wziąć w ”terenie” na świeżym powietrzu, i to w dowolnym miejscu na świecie, jakie tylko sobie wymyślimy, warto zadbać nie tylko o miejsce z pomysłem, ale także o ciekawą oprawę samej ceremonii i urocze przyjęcie dla gości. Podsuwamy ciekawe koncepcje!

para młoda w kościele

Autor: flickr.com
Źródło: flickr.com
Przede wszystkim bardzo ważne jest, żeby spośród wszystkich koncepcji, które mamy, wybrać te, które będą dobrane do samego miejsca, na które się zdecydowaliśmy i do samej młodej pary.

Jeżeli musisz szybko wyszukać zbliżone materiały odnoszące się do tego zagadnienia, zobacz dodatkowe info na innej tego rodzaju witrynie.

Przemyślmy, jakich gości chcielibyśmy mieć w tym ważnym dniu blisko siebie, czy w trakcie ceremonii zaślubin lepiej sprawdzi się chór gospel czy kwartet smyczkowy na ślub, czy obdarować drobnymi prezentami wszystkich przybyłych gości? Jeżeli jesteśmy blisko przyrody i uroczystość na skraju lasu lub pięknej łące niedaleko jakiegoś pensjonatu jest w naszym stylu, przyjęcie również możemy zaplanować w plenerze.

Postawmy wtedy na delikatną, surową dekorację florystyczną, dużo bieli albo pasteli, ale bez dodatku plastiku. Jeżeli uroczystość na plaży jest w naszym klimacie, celujmy w morskie motywy – granat, błękit, biel. zastawa w kolorze piaskowym będzie pięknie wyglądać na białym obrusie z granatowymi, pasiastymi serwetkami rozjaśnionymi czerwienią i świecami z muszelkami. Pomyślmy wtedy też o miłej dla ucha, ale niezbyt głośnej oprawie muzycznej. Kwartet smyczkowy na ślub w miejsce dj-a albo zespołu będzie idealny, jeśli organizujemy romantyczne przyjęcie a nie wesele (wesele w Gorzowie Wielkopolskim) na sto osób. Wtedy też klimat lokalu powinien być stosowny. Klasyczna, francuska restauracja zarezerwowana tylko dla nas albo sala bankietowa przy hotelu powinny się sprawdzić.

Powrót gożdzików na salony

Autor: Agnieszka Teresa Batko
Źródło: Agnieszka Teresa Batko
Natomiast jeśli chcemy zorganizować swojską imprezę z charakterystycznym rustykalnym stoiskiem uginającym się pod ciężarem smakołyków, zdecydujmy się też orkiestrę albo zespół, który wpasuje się w gusta naszych biesiadników i zabawi gości do białego rana. Oczepiny o północy nie zawsze muszą mieć miejsce. Można odejść od tradycji i odważyć się na coś równie widowiskowego, lecz bardziej wyszukanego. Para może wypuścić lampiony lub też otworzyć listy, które stworzyli długo przed ślubem lub ofiarować sobie trzy rzeczy, przygotowane przed ceremonią z myślą o kochanej osobie. Ślubne koncepcje stają się coraz bardziej nowatorskie. Jeżeli jedno z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu ma być imprezą, którą wszyscy będą długo pamiętać nawet po latach, poradźmy się osoby, która na co dzień zajmuje się organizacją tego typu przyjęć. Z kolei jeśli jesteśmy kreatywni – oddajmy się tworzeniu i zaplanujmy sobie oryginalną uroczystość, podczas której będzie miejsce i na spełnienie oczekiwań zaproszonych osób, i naszych własnych.