Nie trzymaj pieniędzy pod poduszką, zadbaj, by zarabiały na siebie – zobacz, gdzie teraz warto zdeponować pieniądze

przez | 24 marca 2022
Oszczędzanie polega przede wszystkim na tym, że odkładamy zarobione pieniądze, tak, by nie traciły na bieżąco na wartości. Jednym słowem jeżeli tylko i wyłącznie będziemy upychać pieniądze do szafki, będzie to jedynie połowiczne oszczędzanie. Należy bowiem pamiętać, że pieniądz nie używany z czasem traci na wartości. Jeśli nie przemawia do nas to stwierdzenie, warto pomyśleć o tym, że pieniądze mogą same na siebie zarabiać, jeśli odpowiednio je zainwestujemy. W tym celu stosuje się chociażby lokatę.

Jeżeli chodzi nam po głowie nowy produkt finansowy z tego zakresu, to do wyboru mamy wiele opcji.

Masz chęć zgłębić więcej na opisywany wątek? To świetnie, ponieważ pod linkiem szkolenia zarządzanie ludźmi znajdziesz interesujące informacje, które Cię wciągną.

Współczesne lokaty są bardzo urozmaicone. Nie jest to już jedynie standardowy wariant, kiedy przekazujemy pieniądze na określony czas, a później odzyskujemy je wraz z odsetkami. Obecnie możemy spotkać lokaty, gdzie istnieje możliwość wybrania pieniędzy przed końcem trwania umowy bez utraty nagromadzonych odsetek, czy takie, w ramach których występuje zmienne oprocentowane. Proponowane są lokaty dla wybranych grup społecznych – chociażby dla emerytów, czy studentów.

pieniądze

Autor: superscheeli
Źródło: http://www.flickr.com

Mogą być ustalane na miesiąc bądź na wiele miesięcy, są takie gdzie obowiązuje minimalna i maksymalna kwota wpłaty i takie, w których można wpłacać jakąkolwiek kwotę pieniędzy. Możliwości jest rzecz jasna wiele, wystarczy sprawdzić rozbudowany ranking lokat – skorzystaj z portalu Wybierarka, by przekonać się, że w zależności od potrzeb i możliwości finansowych każdy może znaleźć lokatę dopasowaną do siebie.

Oczywiście lokata to nie jedyny sposób na oszczędzanie, bowiem banki oferują de facto wiele atrakcyjnych produktów, które zapewniają bezpieczne oszczędzanie. Nowości dotyczą także równie znanych i popularnych kont oszczędnościowych, które, podobnie jak ma to miejsce w związku z lokatami, są mocno urozmaicone. Innym sposobem są różnego rodzaju inwestycje – w nieruchomości, w konkretne firmy, w sztukę itp. W rzeczywistości więc mamy wiele sposobów na to, by jak najlepiej wykorzystywać wartość pieniądza. Przetrzymywanie go w szafie nie wydaje się odpowiednim rozwiązaniem, biorąc pod uwagę, że obecnie mamy rozmaite możliwości zarządzania pieniędzmi tak, żeby same na siebie zarabiały.