Nie daj się początkowym oznakom depresji, wiedz jak z nią walczyć. Zobacz, co możesz zrobić

przez | 12 marca 2022
Jak jest piękne lato to nie ma co narzekać na nadmiar słońca, gorzej jak nadchodzi okres jesienno-zimowy, gdyż wtedy rozpoczyna się powolny spadek nastroju. Czasami nie jest jakiś wolny tylko leci na łeb na szyję, podobnie jak ciśnienie atmosferyczne. Popadamy więc w przygnębienie, w coraz większą niechęć do wszystkiego, na nic nie mam ochoty, a nasze życie jawi nam się coraz bardziej jako cierpienie.

smutek

Autor: Oliver Vogler
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli aż do tego dojdzie, to powinniśmy się zastanowić czy nie doświadczamy pierwszych oznak depresji. Ta niebezpieczna choroba dotyka coraz więcej osób i jest bardzo groźna dla zdrowia, a również i życia. Nierzadko osoby z głęboką depresją popełniają samobójstwo. Wiadomo, już takie skrajne przypadki mają miejsce znacznie rzadziej niż spokojna odmiana depresji, niemniej warto szybko zauważyć jej pierwsze symptomy, ażeby móc odpowiednio działać. Z drugiej strony warto pamiętać, iż zwykłe oznaki smutku to coś naturalnego. Zamiast je tłumić powinniśmy je akceptować. Ciężko jednocześnie aktualnie zgadzać się na smutek, gdyż wszędzie musimy być szczęśliwi, “happy”, jak wyśpiewuje popularny muzyk Pharell Williams. Pamiętajmy więc, iż każdy z nas doświadcza przygnębienia i nie jest od razu depresja.

Jak więc odróżnić normalny smutek od początkowych symptomów depresji? To dość łatwe. Depresja uniemożliwia codzienne funkcjonowanie, to znaczy, iż nie mamy siły do żadnych czynności, nie potrafimy podnieść się z łóżka i są to symptomy jak najbardziej somatyczne. Depresja “boli”, można powiedzieć obrazowo, a dotknięta nią osoba odsuwa się od swojego dotychczasowego życia, a nawet zaprzestaje wychodzić z domu. Jak walczyć z depresją? Do łagodnych odmian najkorzystniej stosować naturalne sposoby.

Chcesz uzupełnić własną wiedzę z tego działu? Chcemy pomóc. Trzeba przejść na nową stronę i tam dowiedz się więcej owoce bio szczegółów.

Świetnie działa specjalna lampa, jak niedobór światła jest tak wielki, że mamy wszystkiego dość.

Leczenie depresji światłem jest idealnym sposobem na poprawę humoru i już kilka tego typu kuracji przynosi ciekawe wyniki (tutaj pełna oferta). W przypadku jednak, kiedy jest bardzo źle najlepiej zgłosić się do psychologa albo psychiatry. Być może przez pewien okres będziemy zmuszeni chodzić na psychoterapię i aplikować jednocześnie właściwe lekarstwa. W czasie takiej terapii wielu lekarzy poleca aktywność dodatkową, czyli zmuszanie się do ruchu i właśnie leczenie depresji specjalną lampą.