Narzędzia domowej apteczki

Za wyposażenie apteczki domowej powinna odpowiadać jednaosoba dorosła. Ona będzie odpowiedzialna nie jedynie za oprzyrządowanie, ale także za bezpieczeństwo magazynowania leków. Apteczka domowa powinna znajdować się w suchym a także zaciemnionym miejscu, czyli nie może być to kuchnia bądź toaleta.


Apteczka powinna być
apteczka pierwszej pomocy
Źródło: flickr.com
dobrze ochroniona przed dziećmi. Wolno w niej przechowywać wyłącznie specyfiki wyraźnie opisane: nazwa specyfiku, zastosowanie, termin ważności oraz dawkowanie.

Kliknij tutaj, aby przekonać się, co podobny serwis udostępnił (http://www.baczek.edu.pl/klub-malucha.html) na ten wątek. To na pewno także Cię zaciekawi.

Nie wolno nagromadzać nazbyt dużej liczby specyfików.
Lekarstwa trzeba przechowywać w ich własnych, osobnych pojemnikach. Nie wolno ich przelewać bądź przesypywać. Wieczko każdego pojemnika musi zostać dokładnie zamknięte. W większości apteczek domowych znajdują się głównie medykamenty. Opakowanie panaceów kupionych na receptę winno zostać sygnowane inicjałem osoby, jaka zażywa konkretny preparat. W tenże sposób nikt inny z mieszkańców nie zastosuje owego specyfiku. Pośród tabletek, które mogą być stosowane przez całą familię, warto wybrać przeciwgorączkowe, leki na przeziębienie, przeciw zaburzeniom snu, medykamenty działające przeciw wzdęciom i zaparciom, farmaceutyki na wątrobę, trzustkę. Warto sprawdzić: Apteka (zobaczysz tu) Świat Leku. Poza farmaceutykami warto pamiętać o maściach na rany, działającym przeciwzapalnie, ściągająco, farmaceutykach do nacierania ciała, plastrach przeciwreumatycznych oraz medykamentach do płukania gardła oraz kroplach do oczu w jednokrotnych opakowaniach.


Apteczka pierwszej pomocy. W domowej apteczce powinien znaleźć się sprzęt medyczny
Zielona apteczka
Wprowadził: Medisave UK
Źródło: http://www.flickr.com
nieodzowny do opatrywania ran zaistniałych w wyniku oparzenia, zranienia, itd. Należą do nich: jednorazowe rękawiczki, opatrunki o rozmaitej szerokości, w tym bandaże elastyczne, trójkątne chusty, gaza oraz wata opatrunkowa, nożyce do cięcia opatrunków, klamry opatrunkowe, szczypczyki, worek na lód, gaziki na patyczkach, płyn dezynfekujący rany, przykładowo woda utleniona. W każdej apteczce obowiązkowo powinien się znaleźć także ciepłomierz lekarski a także termofor.
Apteczka domowa winna być przeglądana co parę miesięcy. Powinniśmy z niej wyjmować przeterminowane lekarstwa, medykamenty bez opakowań, wyschnięte balsamy jak też krople. Wszelkie leki, które nie nadają się już do użycia, musimy wyrzucać do specjalnych zasobników na środki farmakologiczne, nie zaś razem ze odpadkami domowymi.
19/03/07, 07:45:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.