Napar z roślin – zioło młodości. Spójrz na istotne informacje!

przez | 13 maja 2022
Herbata (a więc wywar z rośliny Camellia sinensis) jest ceniona oraz uwielbiana przez rzesze ludzi na całym świecie od wielu stuleci. W miejscach takich jak Chiny, kraj kwitnącej wiśni bądź też Anglia jest ona elementem kultury oraz obyczajowości. Istnieje wiele rodzajów herbaty, jakie wyróżniają się odmiennym smakiem, mocą, wonią oraz kolorem jak i działaniem.

Czarna herbata to

herbata

Autor: Matthias Ripp
Źródło: http://www.flickr.com

chyba jedna z najbardziej popularnych odmian herbaty w krajach zachodnich. Spożywa się ją codziennie w ogromnych ilościach przy przeróżnych okazjach. Jest dużo odmian oraz sposobów jej przygotowywania, dzięki czemu otrzymujemy niezwykle ciekawe oraz zróżnicowane napoje. Czynnikiem odróżniającym ją od pozostałych rodzajów herbat jest to, iż jest ona wyjątkowo utleniona, co ma istotny wpływ na jej mocny smak. Co ciekawe pochodząca z tego samego krzewu herbata zielona nie jest utleniana w ogóle. Kolejną charakterystyczną cechą czarnej herbaty jest spora zawartość kofeiny, dzięki czemu ma ona właściwości pobudzające.

Jeżeli chcesz przeczytać więcej informacji na opisywany temat – doskonale się składa, gdyż istnieje już pełna informacja, którą można zobaczyć tu.

Po wypiciu kubka herbaty możemy wyczuć odrobinę przyśpieszone bicie serca i wzmożoną czujność. Wysoka ilość substancji nazywanych polifenolami pomaga chronić komórki naszego organizmu. Niektórzy badacze twierdzą również, że dzięki obecności polifenoli czarna herbata przeciwdziała konkretnym rodzajom nowotworów –

herbata

Autor: Panda Tea
Źródło: http://www.flickr.com

Biała herbata także powstaje z pąków oraz liści tej samej rośliny co herbata czarna.

Nie jest jednakże poddawana procesowi utleniania. Nazewnictwo pochodzi od drobnych, srebrzysto-białych włosków pokrywających zamknięte pączki krzewu herbacianego, jakie nadają jej biały koloryt. Sam napój nie jest biały ale słomkowaty czy też żółtawy. Biała herbata jest najbogatsza w antyoksydanty spośród wszystkich proponowanych herbat. Jest również najmniej poddawana obróbce. Dzięki wysokiej ilości przeciwutleniaczy chroni ciało przed działaniem wolnych rodników. Biała herbata może również obniżać poziom cukru we krwi i zapobiegać cukrzycy. Niweluje także efekty stresu oraz dostarcza energii. Widać zdecydowanie, że ten rodzaj herbaty w dobry sposób wpływa na nasz organizm. Zakres jej dobroczynnego wpływu jest naprawdę duży. Dlatego też opisywana jest jako jeden z największych dobrodziejstw natury.