Najbardziej atrakcyjne propozycje na plażowanie w środku zimy czyli wszystkie plusy uroczych Seszeli.

przez | 9 lipca 2021
Zimowa pora to okres, gdy wszyscy tęsknią za słońcem, a już szczególnie za wypoczynkiem na jakieś piaszczystej plaży. Znajdzie się na świecie takie miejsca, w których tego typu marzenia się spełniają, a zaliczają się na przykład do nich Seszele.

Seszele

Autor: Andrew Moore
Źródło: http://www.flickr.com
Zlokalizowane są one na zachodzie Oceanu Indyjskiego, zaledwie półtora tysiąca od Afryki. Złożone są one z ponad stu wysepek, z jakich jedynie część jest zamieszkała, i kuszą turystów swoją bogatą przyrodą, piaszczystymi plażami i bardzo przyjemnym klimatem. Ogromnym plusem są również doskonałe warunki do nurkowania i ogromne bogactwo życia pod wodą.

Jeżeli nie masz pewności, czy umieszczone na niniejszej stronie informacje są wystarczająco precyzyjne, to zobacz źródło, które zostało wykorzystane do zredagowania tego artykułu.

Mimo, że Seszele leżą stosunkowo niedaleko od równika, to praktycznie nigdy nie występują tam ekstremalne upały, maksymalne temperatury mało kiedy będą przekraczać trzydzieści dwa stopnie, a oprócz tego wszystkich chłodzi delikatna bryza. Nie występują tam również problemy z występowaniem cyklonów, które pustoszą inne popularne turystyczne rejony, dzięki czemu wyspy te są popularne w zasadzie przez okrągły rok, i cały rok są tam doskonałe warunki do wypoczynku.

Na Seszelach

Autor: Gerwin Sturm
Źródło: http://www.flickr.com

Do Seszeli jakiś czas temu przypięto łatkę placu zabaw dla bogaczy, i rzeczywiście do niedawna uznawane one były za ogromnie drogie i ekskluzywne. Jednak w turystycznych ofertach zaczęły się ukazywać tańsze wyjazdy, dostępne dla przeciętnych turystów, do obniżek cen przyczyniła się także coraz większa konkurencja pomiędzy liniami lotniczymi. Rzecz jasna planując tam urlop trzeba się liczyć z nieco większym wydatkiem, niż przy bliżej leżących krajach, ale różnice cały czas maleją.

Popularnym miejscem wylotu na te wspaniałe wyspy jest Wrocław, to właśnie z tego miasta wyrusza duża ilość wycieczek na nie. Na Seszelach nie ma jakiś specjalnych zagrożeń, polecane szczepienia są takie same, jak do pozostałych krajów tego regionu.

Masz masę wolnego czasu i pragniesz pogłębić wiedzę z tego tematu? W takim razie naciśnij hiperłącze do źródła (https://horyzont.net.pl/wycieczki-szkolne/wycieczki-zagraniczne/) i tam delektuj się szczegółowymi informacjami.

Aby dostać się na te wyspy należy posiadać ważny przez pół roku paszport, konieczne będzie również nabycie wizy, ale to bez problemów da się będzie zorganizować już na lotnisku w miejscu docelowym. Jeśli chodzi o bagaż, to obowiązkowo należy zapakować maskę do nurkowania, stój kąpielowy i dużo kremu przeciwsłonecznego.