Nad jakimi kwestiami często myślimy nim podejmiemy decyzję czy startować w wyścigu o dotację unijną?

Chcąc założyć swoją firmę sporo osób zastanawia się nad pozyskaniem funduszy unijnych na swoją działalność. Nad czym często się zastanawiamy przed podjęciem takiej decyzji?

przekrój - firma
Wprowadził: Emiliano García-Page Sánchez
Źródło: http://www.flickr.com
Sporo osób nie jest do końca pewnych czy lepiej najpierw założyć firmę oraz starać się o wsparcie finansowe z Unii, czy może rozejrzeć się najpierw za dotacją, a później zarejestrować działalność. Rzeczywiście, mnogość różnych dotacji oraz programów powoduje, że nie wszędzie panują te same reguły.

Czy posty zaprezentowane na tej witrynie kredyty gotówkowe wrocław ogólnie Cię zadowoliły? Sądzimy, że tak. Jednak, jeżeli chcesz więcej, to wejdź tu.

Jednak starając się o dotacje unijne na rozwój firmy lepiej nie zakładać wcześniej działalności, nim nie sprawdzimy różnych możliwości. Dużo z dostępnych programów bowiem jest dla tych, którzy planują swoją działalność. Natomiast, kiedy zarejestrujemy firmę oraz dopiero później zaczniemy sprawdzać różne możliwości, to może się okazać, iż z części dość ciekawych programów nie możemy niestety skorzystać. Najczęściej stosuje się tego typu zasadę, że jeśli potrzebne są środki finansowe do 50 tysięcy złotych, to lepiej poczekać z zakładaniem firmy. Natomiast, jak chodzi o większe kwoty, rzędu 100 tysięcy oraz więcej, to prawie za każdym razem potrzebna będzie już zarejestrowana działalność.


firma - stykówka
Wprowadził: Presidencia de la República Mexicana
Źródło: http://www.flickr.com
selfie - firma
Wprowadził: Prentsa Aldundia
Źródło: http://www.flickr.com
Równie dużo ludzi myśli nad tym czy potrzebny jest wkład własny, gdy staramy się o dofinansowanie unijne dla firm (czytaj więcej o dofinansowaniu unijnym dla firm). Zdarza się, że jest on wymagany, natomiast bez problemu można znaleźć również tego typu dotacje, gdzie nie potrzeba wnosić wcześniej swoich pieniędzy. Na pewno wysokość wkładu własnego jest zależna od tego, z którego programu mamy zamiar skorzystać. Zasada jest jednak analogiczna do wcześniejszej, tu także, gdy staramy się o dotacje unijne na rozwój firmy do gotówki rzędu 50 tysięcy, wkładu własnego nie będzie lub będzie niewiele (Prometeia: pozyskamy dla Ciebie dotacje unijne). Natomiast, kiedy chodzi o duże pieniądze, to bardzo często najpierw musimy je wydać, aby ubiegać się o częściową refundację środków. Trzeba mieć świadomość, że gdy staramy się o dotację, to wkład własny nie jest tak dokładnie weryfikowany. Z tego powodu możemy zdobyć tego typu pieniądze już po tym, jak dostaniemy pozytywną opinię o przyznaniu środków. Można w takim wypadku przykładowo skorzystać z kredytu.

Jeżeli chodzi o dofinansowanie unijne dla firm, to na pewno jest jeszcze dużo innych wątpliwości. Dlatego należy jak najwięcej dowiadywać się i czytać na ten temat. Wiedzy nigdy za wiele. Od tego przecież zależy czy przyznane nam zostaną pieniądze na start. Dowiedz się wszystkiego na dotacje.prometeia.pl/.
19/12/07, 08:14:03
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.