Młody wygląd, jednolita skóra, oczyszczone ciało dzięki zabiegom mikrodermabrazji.

przez | 6 stycznia 2022
W czasach zanieczyszczenia środowiska, wyziewów samochodowych, dziury ozonowej, wielkich kominów wydzielających trujące substancje, chemii w jedzeniu także w proszku do prania i wszystkich innych bodźców zewnętrznych, ciało jest zagrożona na najprzeróżniejsze destrukcyjne skutki niechciane. Wtedy ciało nie wygląda ładnie i zdrowo. Dlatego ogromną role w dzisiejszych czasach jest ważna pielęgnacja i oczyszczanie ciała.

sauna, wyposażenie spa

Autor: STUAimages
Źródło: http://www.flickr.com
Ciało, która jest słabo oczyszczone z makijażu, kurzu, potu, łoju, a też z obumarłych komórek naskórka staje się popielata, pojawiają się zmarszczki i szybciej się starzeje. Mycie skóry jest rytualną czynnością higieniczną. Ma ona na celu zlikwidowanie z jej powierzchni zanieczyszczeń, brudu, wydzieliny gruczołów łojowych, potowych czy make-pu. Normalnie sama woda nie wystarcza do skutecznego oczyszczania ciała. Dlatego są na rynku wiele preparatów oczyszczających, także nawilżających i ujędrniających ciało. Między innymi mamy mydła, maseczki do twarzy, kremy, żele, emulsje, płyny micelarne również peelingi.

Oczyszczanie (kontynuuj) ciała może dotyczyć mycia całego ciała, twarzy, demakijażu, jak też głębszego oczyszczania, czyli złuszczania naskórka. Oczyszczanie musi być zawsze odpowiednio dobrane do rodzaju cery, klimatu czy pory roku. Jednakże codzienna pielęgnacja skóry w dzisiejszych czasach może nie być wystarczająca. Mycie skóry i stosowanie różnych kremów też maseczek to doraźna pielęgnacja skóry. Zwykle skóra potrzebuje bardziej efektywnych i silniejszych zabiegów. Dlatego warto odwiedzać salony kosmetyczne. Fotele spa urządzenia do mikrodermabrazji pomagają w głębokiej pielęgnacji skóry. Zabiegi mikrodermabrazji działają na zasadzie peelingu mechanicznego. Nie tylko dokładnie oczyszcza skórę, ale też pobudza procesy regeneracyjne. Zobacz szczegóły:

Kobieta w salonie SPA

Autor: Hotel Zamek Lubliniec
Źródło: Hotel Zamek Lubliniec
Codziennej pielęgnacji często musimy czekać na rezultaty dłużej, natomiast już po pierwszym zabiegu mikrodermabrazji widać efekty. Skóra staje się ujędrniona i zdrowsza. W gabinetach kosmetycznych mechaniczny peeling czyli mikrodermabrazja to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów oczyszczających. Zabiegi mikrodermabrazji zalecane są dla większości osób, które mają trądzik, zaskórniki, przebarwienia, skazy, niedobory kolagenu, oznaki zmęczenia, płytkie zmarszczki. Na zabiegi mikrodermabrazji mogą zgadzać się również osoby, które nie mają trudności ze skórą, a jedynie pragną rozbudzić krążenie, odświeżyć skórę twarzy. Mikrodermabrazja to też wygładzanie z rozstępów i cellulitu. Plusem jest oczyszczona skóra, obkurczone rozszerzone pory, zabieg ten też stymuluje naturalny wzrost ilości kolagenu. Ciało staje się gładsza, równiejsza. Poprawia się koloryt, wygładzają się minimalne zmarszczki, skóra staje się młodsze. Profesjonalne salony kosmetyczne posiadające fotele spa również inne specjalistyczne sprzęty do oczyszczania skóry są dobrym miejscem dla pielęgnacji skóry.