Młodość – czy na pewno najwspanialszy okres w życiu?

przez | 8 lipca 2021
Młodość to najbardziej niesamowity okres w życiu, zdaje się twierdzić wielu. Zagrozić mu może najpewniej jedynie dzieciństwo, mogą dodać inni. Młodość to okres beztroski, tak jakby już nie jesteśmy dziećmi, mamy zobowiązania, przykładowo, szkolne, ale nie jesteśmy jeszcze ogarnięci myślami o przyszłości, o zapewnienie bytu naszej rodzinie, o zatrudnienie czy przyszłą emeryturę. Ciągle wspierają nas rodzice dając nam wszystko co, najbardziej konieczne do funkcjonowania. Czy jednocześnie młodość nie ma ciemnych stron? Ma, i to dużo.

To etap buntowania się,

nastolatki

Autor: IBSS BIOMED,
Źródło: IBSS BIOMED,

zawodów miłosnych, przyjaźni, które przemieniają się w swoje przeciwieństwo, to czas szkoły, dziwnych, wymuszonych przez system edukacji powinności, to etap imprez i szpanu, czas, aby się pokazać, nie zawsze w najlepszym stylu… W takim okresie najbardziej symptomatyczny jest pierwszy na liście – bunt. Co to jest, jak można go zdefiniować? Wydaje się, iż buntowanie się jest wszystkim, staje się jakby określoną konstrukcją psychiczną młodego człowieka, określa wszystko, kontakty z rodzicami, z rówieśnikami, podejście do szkoły, rodzeństwa, do innych ludzi.

Nie zostawia obojętnie nikogo, gdyż nawet jeśli ktoś jest dość spokojny, tak spokojny, iż mawia się o nim : „jaki grzeczny”, to tak naprawdę w środku, w jego wnętrzu mają miejsce nieodwracalne zmiany. Taki młody człowiek nie buntuje się „na zewnątrz”, on na przykład „zawala” swoje wykształcenie, ma gorsze relacje z rodzicami czy z rodzeństwem – to tak zwany, zakamuflowany bunt.
Kolejnym poważnym problemem są relacje z płcią przeciwną. Zawody miłosne w tym okresie są szczególnie dotkliwe, gdyż nie ma w tak młodym wieku jeszcze prawidłowo rozwiniętej sfery doświadczeń życiowych, nasze mózgi pracują trochę inaczej niż w późniejszym okresie, podczas bardziej normalnego życia.sprawdź więcej test oddechowy sibo warszawaCzasami młodej osobie się wydaje, iż to koniec, że ten człowiek (w której jest się zakochanym) jest wszystkim, że właściwie jeśli nie ona czy on, to jakie życie ma sens. I tak właściwie dość często to się kończy, odebraniem sobie życia.
Trzecim bardzo poważnym problemem jest kwestia… wyglądu. Wiadomo, wyglądać modnie to bardzo ważne, ale problem mają osoby wytykane palcami przez to, iż posiadają jakieś wady zewnętrzne. Wielu młodych ludzi jest bezlitosnych w tym temacie.

Może jakiś komentarz z witryny (http://www.optyk-trejnowski.pl/soczewki) Cię zainspirował? Masz ochotę na to odpowiedzieć? Zachęcamy Cię do tego z radością. Oczekujemy na Ciebie!

Jakie mogą być to problemy? Na przykład dwa jakże błahe, ale które przeszkadzają w normalnych relacjach z rówieśnikami: otyłość i pryszcze. Wiadomo, że można odnaleźć specjalistę, aby pokonał tę przypadłość (na przykład wpisując w wyszukiwarkę dermatolodzy z warszawy), lecz kwestia też pozostaje inna: czy szata zewnętrzna zdobi człowieka, a co z wnętrzem? Niestety, wśród młodych ludzi ta kwestia jest jeszcze dość mocno ograniczona.