Mitra biskupa to czerwona czapka, którą brzdące niekiedy robią z okazji Mikołajek

przez | 30 kwietnia 2022
Dzisiejszy Mikołaj, którego znamy z reklam, niewiele ma wspólnego z prawdziwym wizerunkiem Mikołaja, który żył dawno temu.
W szkołach czasami w obecnych czasach urządza się apele dla smyków z okazji dnia Mikołaja.

biskupia czapka

Autor: Sam Howzit
Źródło: http://www.flickr.com
jogging

Autor: Vladimir Yaitskiy
Źródło: http://www.flickr.com
Chodzi o to, by szkraby poznały prawdziwą historię biskupa, który wręcza obecnie podarki. Czasami mają one za zadanie przebrać się za tego prawdziwego Mikołaja, który został świętym i był również biskupem. Nosił on czerwony płaszcz i czerwoną mitrę biskupią. Taki strój da się zrobić samemu albo kupić. W internecie znajdziemy znaczną ilość witryn, gdzie oferują cały strój świętego. Znajduje się tam także biskupia czapka. Musimy tylko wybrać dobry rozmiar. Czapka biskupia musi być oczywiście wysoka. Na wielu obrazach pokazujących świętego możemy zobaczyć, jak mniej więcej mógł wyglądać jego strój. Jeśli natomiast chcemy zrobić taką czapkę swoimi rękoma, to możemy wykonać ją na dwa sposoby. Można po prostu zrobić ją z czerwonego papieru technicznego, który jest gruby, albo na papier przykleić czerwony materiał, by czapka prezentowała się bardziej szykownie. Oczywiście nie można też zapomnieć o krzyżu. Musi być on złoty albo chociażby żółty.

Przy bardziej zaawansowanych projektach na tych złotych paskach, które powinny tworzyć krzyż, można nakleić ładny czerwony wzór.

Jeżeli opisywany wątek jest dla Ciebie interesujący, to odwiedź (http://www.florydabankietowa.pl/) więcej informacji na podobne problemy, które będą dla Ciebie bardzo interesujące.

Namalowanie lub wycinanie go może być dość ciężkie, więc najlepszą opcją wydaje się kupienie gotowego ozdobnika oraz przyklejenie go.