Mikrodermabrazja a więc złuszczanie naskórka, typy, przeciwwskazania

przez | 8 stycznia 2022
Mikrodermabrazja to ekskluzywna a także nowoczesna technologia, jaka w swym działaniu wpływa na polepszenie funkcjonowania skóry oraz pomaga radzić sobie z różnorodnymi kłopotami skórnymi.

Zabieg ów polega na kontrolowanym wytworzeniu podciśnienia. Uwalniane z dużą prędkością mikrokryształki padają na nawierzchnię skóry, eliminując z niej martwy naskórek i wszelkie zanieczyszczenia. Proces łuszczenia jest stopniowy, stąd niebezpieczeństwo nazbyt głębokiego albo nierównomiernego łuszczenia oraz powstawania szram jest minimalny. Olbrzymią walorem zabiegu jest to, że jest on zupełnie bezbolesny (zobacz bezbolesny stomatolog z Wrocławia) jak też prosty w wykonaniu, dzięki czemu osoba poddająca się mikrodermabrazji może zaraz wrócić do codziennego życia.
mikrodermabrazja wrocław

Autor: Racoon Polska
Źródło: Racoon Polska
Makijaż inspirowany stylem grunge

Autor: Golden Rose
Źródło: Golden Rose
Są trzy warianty mikrodermabrazji: diamentowa, korundowa jak też tlenowa. Mikrodermabrazja diamentowa rekomendowana jest jednostkom z delikatną, wrażliwą a także skłonną do zmian alergicznych skórą. W trakcie owego zabiegu użytkuje się diamentową głowicę, którą przemieszcza się po skórze za pomocą metalowej końcówki pełniącej funkcję „odkurzacza” gromadzącego zdjęty naskórek. Sam zabieg trwa około godziny i jest całkiem bezbolesny, bowiem naskórek nie zawiera nerwowych zakończeń. Cera staje się gładziutka a także wolna od podrażnień. Ponieważ mikrodermabrazja diamentowa jest metodą bezpyłową, nie pozostawia śladów prochu na skórze. Mikrodermabrazja Wrocław – dla kogo.

Wskazaniem do zabiegu będzie starzenie skóry, prosaki, zagłębienia oraz nierówności cery, zmarszczki, blizny pourazowe, rozszerzone pory, wiotkość skóry, zamykanie naczynek krwionośnych i likwidowanie przebarwień.