Metoda na świeży wygląd czyli skuteczne zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej

przez | 9 lipca 2021
Gdy osiągamy określony wiek, coraz trudniej nam wyglądać młodziej. Wiele zależy również od naszych genów. Nie da się ukryć, że po jednych bardziej widać upływ czasu, inni natomiast trzymają się świetnie.

Oczywiście należy dbać o siebie, żeby zachować młodość, aczkolwiek na pewne zmiany nie mamy wpływu. Obecnie jednak współczesna kultura narzuca nam styl życia, zgodnie z którym powinnyśmy jak najdłużej wyglądać młodo i kwitnąco. Tak wszechobecny trend pozwolił na szybki rozwój branży kosmetycznej.

medycyna estetyczna

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR

Często po młodość w kremie udajemy się już nie do drogerii, ale chirurga plastycznego. Nowoczesne zabiegi są zazwyczaj bardziej efektywne, chociaż ich koszty są dosyć spore i nie każdego stać na taki wydatek. Zasadniczo medycyna estetyczna przychodzi nam z pomocą, gdy pragniemy szybko przywrócić swojej skórze blask.

Poza tym tego w gabinetach kosmetycznych możemy wykonać zabiegi, które dość radykalnie mogą udoskonalić na nasz wygląd. Jednym z nich jest lipoliza, czyli zabieg, który efektywnie redukuje tkankę tłuszczową. Jest to popularna metoda, która nie wymaga operacji chirurgicznej. W większości przypadków wystarczą 2 -3 zabiegi, by zredukować niewielką ilość tkanki tłuszczowej, np. z policzków. W przypadku, gdy mamy zamiar usunąć tłuszcz z większych partii ciała, powinniśmy liczyć się z większymi kosztami, ponieważ ilość niezbędnych zabiegów wzrasta do 7 – 8. Chociaż typowy zabieg lipolizy jest mało inwazyjny, to nadkażenie występują niewielkie skutki uboczne w postaci pieczenia i obrzęku, które ustępują z czasem. Więcej na http://www.dermamed.com.pl/lipoliza-iniekcyjna

medycyna estetyczna

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Kolejny zabieg, dzięki któremu możemy w łatwy sposób odjąć sobie 15 lat to botox. Obecnie chyba już wszyscy wiedzą, na czym polega procedura ostrzykiwania botoksem (przykłady), szczególnie po tym, jak zabieg stał się popularny wśród ludzi show biznesu. W prasie brukowej nierzadko komentuje się na zdjęciach znanych aktorów i aktorek efekt odmładzania. Za pomocą tego botoksu redukuje się zmarszczki nawet do 70%.

Powinno się jednak pamiętać, że widoczne efekty są tymczasowe i po jakimś czasie trzeba potworzyć kurację. Oczywiście jak w przypadku wielu tego typu estetycznych zbiegów, również i tu musimy się liczyć z faktem, że pacjenci mogą czuć pewien dyskomfort. Ceny botoksu kształtują się zazwyczaj w granicach od 200 – 1200 zł, w zależności od lokalizacji zmarszczek oraz naturalnie oferty gabinetu.