Męska kosmetyka – czego potrzebuje mężczyzna.

przez | 6 sierpnia 2021
Nie jest prawdą, że tylko panie dbają o urodę. Mężczyźni także coraz częściej to robią, z tego powodu na kosmetycznym rynku pojawiło się dużo artykułów kosmetycznych dedykowanych mężczyznom.
Skóra męska w każdym calu różni się od skóry damskiej.

artykuły

Autor: Wella
Źródło: Wella
Jest to spowodowane przez hormon męski, który nosi nazwę testosteron. Mężczyźni mają twardszą i grubszą skórę, dodatkowo mają większą ilość gruczołów łojowych i bardziej bujne owłosienie na twarzy. Męska skóra ma tendencje do trądziku, wykwitów i zaskórników, dlatego mężczyźni powinni koniecznie używać męskie kosmetyki.

Czy masz ochotę, poznać następne wiadomości? Jeśli tak, to kliknij ten link oraz zobacz w artykule (https://baborinstytutwroclaw.pl/depilacja-woskiem/) więcej danych. One niewątpliwie także Cię zaciekawią!

Pozytywną cechą męskiej skóry jest wysoka odporność na działanie czynników zewnętrznych.

Panowie powinni używać celowo dopasowanych męskie kosmetyki, ponieważ damskie kosmetyczki definitywnie nie nadają się do pielęgnacji skóry męskiej. Kobieca skóra jest o wiele bardziej miększa i delikatniejsza, przez co balsamy i kremy przeznaczone dla kobiet nie zadziałają na skórę męską.
Nie bez znaczenia jest także regularne golenie zarostu i brody. Wybór odpowiedniej metody golenia zarostu i brody jest bardzo ważny. Kupienie profesjonalnej brzytwa na żyletki każdemu mężczyźnie z pewnością ułatwiłoby życie. Dokonując wyboru brzytwa na żyletki należy zwrócić uwagę na markę i grubość ostrzy. Zawsze istnieje możliwość kupienia dobre i ostre nożyczki do brody, ale powinniśmy pamiętać o tym, że brzytwa na żyletki będzie bardziej skuteczna.
Ważny jest też wybór balsamu po goleniu i pianki do golenia.

Warte polecenia są pianki do skóry wrażliwej znanych producentów. W kwestii balsamów – najlepiej jest dokonać zakupu balsam, który będzie kojąco-nawilżający. Zatem drodzy mężczyźni dbajcie o swoją urodę pielęgnując skórę twarzy.