Maska algowa jako doskonały kosmetyk

przez | 5 kwietnia 2022
Wodorosty dzięki swym właściwościom znalazły duże zastosowanie w kosmetyce. Ich popularność w dziedzinie kosmetyki wypływa przede wszystkim z faktu, że mieszczą mnóstwo cennych dla naszej skóry substancji, które są przez nią bez trudu i prędko przyswajane.
Preparaty kosmetyczne zawierające wyciągi z wodorostów przydają się do wszelkich rodzajów skóry, w szczególności zaś zalecane są do pielęgnacji skóry osób często przebywających w suchych pomieszczeniach, narażonych na działalność zanieczyszczonego powietrza wielkich miast, egzystujących w stałym stresie.

Wodorosty uzupełniają naszą skórę w witaminy, aminokwasy, elementy śladowe, proteiny i składniki mineralne, przez co aktywizują się tkanki i komórki i umożliwiają jej dobre nawilżenie.
moda ślubna

Autor: Beata Augustyniak
Źródło: abcslubu.pl
Algi, czyli morskie wodorosty okazały się być prawdziwym eliksirem młodości. To wynika z ich niebywale różnorodnego składu. Wodorosty zawierają proteiny, lipidy, witaminy, chlorofil, a także wszelkie mikroelementy i minerały, które są w wodzie morskiej. Maska algowa jest znakomita do pielęgnowania skóry dorosłej i wysuszonej. Algi zamknięte w kremach, tonikach, czy maskach działają mocno liftingująco, spłycają zmarszczki, zwilżają, regenerują. Oczyszczają skórę z toksyn, korygują koloryt, wygładzają i minimalizują stany zapalne. W związku z tym preparaty z wodorostami stosuje się również przy trądziku, egzemach. Zmniejszają również oznaki łuszczycy, sprawdzają się w leczeniu blizn.

Przed naniesieniem maseczki buzię trzeba gruntownie oczyścić, nałożyć na nią serum, ampułkę, olejek, czy też stosowny krem. Maseczka spowoduje, że położony pod nią preparat lepiej i głębiej wniknie w cerę.