Oczekiwania a rzeczywistość. Co zrobić, by nie zwariować?

Najważniejsze momenty w życiu rządzą się własnymi prawami. Nie można mieć do nich pretensji, że takie są i tak wyglądają. A jak sobie wyobrażaliśmy je w inny sposób, a jest zupełnie inaczej, to co możemy zrobić? Najzwyczajniej w świecie, pogodzić się z tym. Od czasu do czasu zdarza nam się zastanawiać, jak to będzie, gdy on mi się oświadczy, jak to będzie jak wyjadę na koniec świata, jak będę się czuć, gdy spełnię moje największe marzenie. Co wtedy myślimy? Większość przypadków to niezadowolenie, iż nie było tak jak w naszych wyobrażeniach, niektórzy zaś mają zgoła odmienne uczucia, iż było lepiej niż przewidywały.
przed ślubem
Wprowadził: Naijamayor
Źródło: http://www.flickr.com
Dajmy na to taka uroczystość, jak można tutaj znaleźć ślub. Dla większości ludzi to najważniejszy dzień w ich życiu, spełnienie tego, o czym dawno marzyli, niecodzienne poczucie, że oto spotkało się kogoś, z kim chce się spędzić resztę życia i tak dalej. Może tak jest, właściwie w ten sposób być powinno, gdyż skoro decydujemy się na ślub kościelny i wesele, to chcemy być z sobą do końca. Wzrastająca liczba rozwodów pokazuje nam jednak coś innego. Miało być pięknie, wyszło tak jak zawsze. rzeczywistość okazała się betonem, na którym złamaliśmy nos i rozbiliśmy głowę. Dlaczego ma to miejsce?


tort urodzinowy
Wprowadził: NatalieMaynor
Źródło: http://www.flickr.com
Nie wnikając w czynniki psychologiczne , powiązania rodzinne i inne tego typu mechanizmy, trzeba powtórzyć, to co zostało poruszone na wstępie. Nasze wyobrażenie w kontakcie z rzeczywistością w większości przypadków będzie marną kopią. Tort urodzinowy czy tort - (http://www.tort-artystyczny.pl/torty-na-zamowienie/) weselny nie będzie tak idealny, jak go sobie wyobrażaliśmy (no chyba że zamówisz za pośrednictwem tej strony - torty Wrocław), goście nie będą nas tak podziwiali, jak się tego spodziewaliśmy, moja kreacja nie jest tak wspaniała, jak początkowo myślałam... Takie przypadki można wyliczać w nieskończoność. Co wtedy zrobić?

Nie posiadajmy przesadzonych oczekiwań odbiegających od realiów. Wiadomo, każdy marzy. Chcemy aby moment, na który się czeka był idealny, perfekcyjnie udany i jedyny w swoim rodzaju. Jest to normalne. Wiedzmy jednak o tym, że zbliżające się wydarzenie zależne jest nie tylko od nas samych, ale również od wielu innych zewnętrznych czynników na które nie mamy już wpływu. Nie spinajmy się, zostawmy trochę miejsca dla nieoczekiwanych zdarzeń. Gdy będą czymś pozytywnym będziemy przyjemnie zaskoczeni. Gdy zdarzą się te nieprzyjemne spokojniej na nie zareagujemy.


Zobacz również

Mini spódniczki wspaniale pokazują nogi

kobieta siedząca na parapecie
Wprowadził: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Panie ciągle pragną wyglądać gustownie. Nie ma znaczenia co się dzieje, panie wciąż pragną prezentować się elegancko, tak żeby spodobać się samym sobie oraz innym. To właśnie powoduje, że w ofercie rzeczy dla kobiet możemy znaleźć sporo ciekawych propozycji, które mają sprawić, że będą się one jeszcze lepiej czuły.
18/08/02, 07:13:17
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.