Mała apteczka – co warto w niej mieć? Mała podpowiedź

przez | 18 stycznia 2022
Przy niewielkich dolegliwościach bardzo często sami możemy sobie pomóc, ale kiedy coś dolega nam przez długi czas, powinniśmy pójść do lekarza. Co warto mieć w naszej apteczce i zażyć zanim umówimy się do specjalisty?

kreontravix

Autor: The All-Nite Images
Źródło: http://www.flickr.com
praca

Autor: Moll
Źródło: Moll
W momencie bólu głowy albo podwyższonej temperatury, zawsze dobrze jest posiadać w apteczce coś zawierającego paracetamol w składzie. Substancja czynna bardzo szybko się wchłania, więc lek ekspresowo działa, a przy tym efekt utrzymuje się do 5 godzin. Ale należy wiedzieć, że kobiety ciężarne nie powinny go zażywać. (odkryj więcej) Leki zawierajace w składzie paracetamol pomogą także na bóle zęba, lecz raczej mają słabe działanie przeciwzapalne. Dobrze jest więc mieć coś przeciwzapalnego. Kiedy bolą nas mięśnie nie bierzmy żadnych lekarstw na własną rękę, ponieważ powodów tego bólu może być wiele. Chwilową pomoc przyniesie stosowanie maści na bóle mięśniowe – warto mieć co najmniej jedno opakowanie czegoś w tym rodzaju. W przypadku problemów jelitowo-żołądkowych warto pomyśleć o wielu różnych lekach do apteczki.

Niezbędna będzie Ci kompleksowa treść (https://okularium.pl/salon-optyczny-lukow) na podobny temat? Rzetelnych postów poszukaj na naszej kolejnej witrynie. Miłej lektury!

Coś na poprawienie trawienia, na przykład Kreontravix, coś na zgagę i lek przeciw biegunce Poznaj ofertę na kreontravix. Do tego koniecznie probiotyk oraz elektrolity. Dobrze posiadać w domu też coś przeciwkaszlowego oraz coś na katar – krople albo spray do nosa. Paczka plastrów różnej wielkości i jakiś opatrunek również warto posiadać. W sezonie wiosenno-letnim wyjątkowo potrzebny może być preparat na ukąszenia owadów oraz preparat odstraszający owady i kleszcze.

Zdecydowaną większość preparatów z domowej apteczki, jak Kreontravix lub tabletki na ból głowy dostaniemy bez recepty Odwiedź stronę partnera – Jednak postarajmy się nie mieć wielu leków na te same dolegliwości i pilnujmy daty przydatności.