Makijaż permanentny – robić czy nie? Jakie są plusy, a jakie wady tego rozwiązania?

przez | 9 września 2021
Makijaż permanentny staje się pomału coraz bardziej popularny – chociaż jest oferowany przez różnego rodzaju salony kosmetyczne od mnóstwa lat, przez długi czas uznawany był za nadmierną ekstrawagancję, a równocześnie wielki kłopot w wielu sytuacjach.

Dzisiaj coraz więcej kobiet decyduje się na zrobienie właśnie takiego makijażu – jakie są plusy, a jakie wady takiego rozwiązania?
Zaczynamy od minusów
kobieta w gorsecie

Autor: 紫雪灵儿
Źródło: http://www.flickr.com
Do minusów tego typu makijażu zwykle uważa się to, że… jest permanentny. Jeśli zrobisz sobie przykładowo makijaż permanentny (wszystko dla makijażu permanentnego sklep) permanentny oczu w kolorze brązu, wtedy może okazać się, iż nie zawsze pasuje on do Twej stylizacji danego dnia, a jego zmiana na inny kolor zazwyczaj okazuje się dość trudne. Jeśli więc zdecydujesz się na zrobienie makijażu permanentnego, z pewnością musisz porządnie przemyśleć, jak musi wyglądać – zazwyczaj kosmetyczki doradzają, żeby był to niezwykle delikatny makijaż – i w tym aspekcie zwykle mają rację. Delikatny makijaż (odkryj więcej) zwykle możesz jeszcze podkreślić poprzez ciemniejsze cienie lub tusz do rzęs, jeżeli jednak na przykład zdecydujesz się na makijaż permanentny oczu w formie smokey eyes, niewątpliwie będzie Ci o wiele ciężej na co dzień – .
Zalety makijażu permanentnego
makijaż permanentny oczu

Autor: Salon Urody Pasja

Wielkim plusem makijażu permanentnego jest oczywiście jego cena. Chociaż na pierwszy rzut oka jest ona duża, powinnaś pomyśleć o tym, jak dużo zaoszczędzisz z uwagi na to, iż nie będziesz musieć kupować różnego rodzaju kosmetyków kolorowych do oczu lub kosmetyków do demakijażu.

Jeśli zdecydujesz się na makijaż permanentny oczu, wtedy zaoszczędzisz także czas – co dna przynajmniej parę minut, które zwykle potrzebowałaś na zrobienie i późniejsze zmycie sobie makijażu. To bez wątpienia świetna opcja dla wszystkich śpiochów!