Lipofilling jest działająca metoda na jednoczesne zlikwidowanie i dodanie objętości różnym partiom ciała.

W chirurgii estetycznej wymyślono już nieomal wszystko. Można poszerzać, zmniejszać i układać każdy element ciała, wystarczy posiadać na to pieniądze i jakiś konspekt o własnym idealnym ciele. Przykładem totalnie innowacyjnego zabiegu w chirurgii plastycznej jest lipofilling wrocław.

Lipofilling to nic innego, jak kształtowanie ciała, które dokonuje się dzięki przeszczepy tłuszczu z jednego miejsce w drugie. Jest to rewelacyjna metoda, która pozwoli szybko wykształcić się swojej figury tak, jak się pragnie i właśnie dlatego osiąga coraz więcej zwolenników na całym świecie.

Zobacz również

Chcesz wyzbyć się trochę tkanki tłuszczowej? Liposukcja laserowa może być zabiegiem na miarę twoich potrzeb

Kobieta
W obecnych czasach wyjątkowo dużą wagę przykłada się do wyglądu zewnętrznego. Zarówno panie, jak i panowie, starają się dbać o siebie, często trenować, stosować preparaty odmładzające, jak też modelować swoją sylwetkę, aby stała się chudsza i bardziej wysportowana. Istnieją jednak strefy ciała, które są bardzo oporne na zabiegi modelujące i odchudzające. W ich wypadku przydatna okaże się liposukcja laserowa.


Kobieca figura
Wprowadził: Fotolia
Źródło: Fotolia
Jak to działa? Przykładem może być: odsysa się tkanka tłuszczowa z jednego miejsca, typu pośladki i jednocześnie przenosi się go w pożądane miejsce. Może to być punkt, w którym przez jakiś uraz, brakuje tkanki podskórnej. Nie da się ukryć, że istotną zaletą jest to, że pacjent usuwa tłuszcz z punktu, gdzie jest zbyt wiele, a dodaje tam, gdzie uważa, że jest jej za mało. Na początku zabieg ten stosowano głównie u pacjentów onkologicznych, jednak coraz częściej zdarzają się pacjenci, którzy chcą wizualnych zmian (-> sprawdź dodatkowe informacje). Lekarze plastycy zwiększają w ten sposób piersi, uda, pośladki.

Ten zabieg wykonywany jest zazwyczaj w znieczuleniu punktowym. Od pacjenta uzyskiwana jest tkanka tłuszczowa i mieszana z komórkami macierzystymi. Po wymieszaniu następuje wszczepienie produktu w odpowiednie pole na ciele pacjenta. Tkanka tłuszczowa pobierana jest kaniulą, zwykle pobierana jest ta tkanka z brzucha albo z ud. Transportowana jest ona w miejsce docelowe także przy użyciu kaniuli. Plastycy zgadzają się co do faktu, że zabieg lipofillingu jest całkiem nieszkodliwy.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.