Lipofilling jest działająca metoda na jednoczesne zlikwidowanie i dodanie objętości różnym partiom ciała.

przez | 9 lipca 2021
W chirurgii estetycznej wymyślono już nieomal wszystko. Można poszerzać, zmniejszać i układać każdy element ciała, wystarczy posiadać na to pieniądze i jakiś konspekt o własnym idealnym ciele. Przykładem totalnie innowacyjnego zabiegu w chirurgii plastycznej jest lipofilling wrocław.

Lipofilling to nic innego, jak kształtowanie ciała, które dokonuje się dzięki przeszczepy tłuszczu z jednego miejsce w drugie. Jest to rewelacyjna metoda, która pozwoli szybko wykształcić się swojej figury tak, jak się pragnie i właśnie dlatego osiąga coraz więcej zwolenników na całym świecie.

Kobieca figura

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Jak to działa? Przykładem może być: odsysa się tkanka tłuszczowa z jednego miejsca, typu pośladki i jednocześnie przenosi się go w pożądane miejsce. Może to być punkt, w którym przez jakiś uraz, brakuje tkanki podskórnej. Nie da się ukryć, że istotną zaletą jest to, że pacjent usuwa tłuszcz z punktu, gdzie jest zbyt wiele, a dodaje tam, gdzie uważa, że jest jej za mało. Na początku zabieg ten stosowano głównie u pacjentów onkologicznych, jednak coraz częściej zdarzają się pacjenci, którzy chcą wizualnych zmian (-> sprawdź dodatkowe informacje). Lekarze plastycy zwiększają w ten sposób piersi, uda, pośladki.

Ten zabieg wykonywany jest zazwyczaj w znieczuleniu punktowym. Od pacjenta uzyskiwana jest tkanka tłuszczowa i mieszana z komórkami macierzystymi. Po wymieszaniu następuje wszczepienie produktu w odpowiednie pole na ciele pacjenta. Tkanka tłuszczowa pobierana jest kaniulą, zwykle pobierana jest ta tkanka z brzucha albo z ud. Transportowana jest ona w miejsce docelowe także przy użyciu kaniuli. Plastycy zgadzają się co do faktu, że zabieg lipofillingu jest całkiem nieszkodliwy.

A kiedy chirurg plastyczny nie ma skąd pobrać tkanki tłuszczowej – musi wykorzystać sztuczne implanty, zazwyczaj silikonowe, albo w specjalnym żelu. Cały zabieg trwa około dwóch godzin.

Pamiętaj o tym, że możesz przejrzeć następne interesujące posty – należy jedynie na danej witrynie www wejść w umieszczony tam link.

br>
Przeczytaj, co opublikowano w najnowszym wpisie (http://terapiewschodu.pl/uslugi/terapeutyczny-masaz-shiatsu) – to także dotyczy takiej samej problematyki, więc zapewne także Cię zainteresuje.

Po zabiegu wymagane jest noszenie uciskowej odzieży przez około czternaście dni, nie należy również nadwyrężać się fizycznie oraz pozostawać długo w dużych temperaturach, dotyczy to także kąpielom (sprawdź też odsysanie tłuszczu katowice).