Likwidacja blizn laserem

przez | 1 grudnia 2021
Blizny nie są tylko defektem urody nierzadko są również powodem dużego dyskomfortu psychicznego pacjentów. Natomiast szramy twarde powodować mogą ból oraz przykurcze. Lasery odmieniły znamiennie możliwości medycyny w leczeniu szram.

remont

Autor: Dekoral
Źródło: Dekoral

Charakter szramy nie ma istotnego znaczenia, usuwa się tym sposobem szramy pourazowe, pooperacyjne czy potrądzikowe. Zabieg oparty jest o regułę fototermolizy, która polega na pochłonięciu poprzez komórki skóry zmienionej bliznowato energii świetlnej a także zamiany jej w cieplną, jaka powoduje remodeling tkanek. W obrębie szramy tworzy się siatka mikrouszkodzeń naprzemiennie z komórkami nienaruszonymi, jakie inaugurują intensywny proces odbudowy skóry. Szrama miękczy się, jej koloryt jak też gęstość zaczynają się zmieniać a także przypominać otaczającą skórę. Laser pracuje z doskonałą precyzją zarówno w zakresie głębi emisji wiązki jak też gęstości pozostawiając odpowiednią liczbę nienaruszonych tkanek, umożliwia to prowadzenie nadzwyczaj efektywnej jak też pewnej terapii. Impulsy odczuwane są jako pieczenie albo delikatne uszczypnięcia.

Jeśli szukasz innych informacji na omawiany temat, to również rzuć okiem na karboksyterapia pokrewne materiały, które podnoszą tę kwestię.

Jeżeli idzie o usuwanie blizn Wrocław, przed zabiegiem nie ma konieczności specjalnego przygotowywania skóry. Skóra musi być czysta, bez wykwitów. Nie powinna być nadto opalona. Na kilka dni przed przewidywanym zabiegiem nie można przeprowadzać mikrodermabrazji, chemicznych peelingów. Stronić od leków (antybiotyki jak też farmaceutyki przeciwdepresyjne) i ziółek światłouczulających.

Nieablacyjny laser nie wywołuje uszkodzeń zewnętrznej warstwy naskórka, dzięki czemu nie będzie konieczności rekonwalescencji. Po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona i obrzęknięta, co może trzymać się 1-2 dni. Następnie skóra pokrywa się strupkami, po czym zaczyna się łuszczyć. Okres regeneracji trwa od dwóch tygodni na buzi do 3 tygodni na ciele. Po owym okresie skóra powraca do naturalnego wyglądu, lecz proces regeneracji trwa dalej, odnowa kończy się po okresie 4-6 tygodni.

Na ogół wówczas wykonuje się kolejne powtórzenie, aż do chwili otrzymania satysfakcjonujących rezultatów. Jeśli chodzi o Wrocław medycyna estetyczna, znajdziemy tam wiele gabinetów przeprowadzających tego typu zabiegi.