Leki jako pomoc

Nie ma lekarstw obojętnych dla zdrowia. Leki zdołają być wybawieniem, lecz zdołają też zagrażać życiu. Choć lekarstwa na receptę są więcej groźne, to lekarz rozstrzyga o dawce i można mu zaufać.


Lekarstwa bez recepty są łatwo osiągalne i wielu ludziom wydaje się że wolno je konsumować jak Wejdź http://www.cukrowki.pl/kategoria/krowka-weselna. W wielu przypadkach sięgamy po nie bez umiaru. Nic dziwnego, że potem dochodzi do skomplikowań z powodu przedawkowania. Nie oznacza to jednak, że mamy się ich wystrzegać, przyjmujmy je zachowując zdrowy rozum. Nie ma mieszanek na tyle inteligentnych, jakie działałyby wybiórczo.


(ogólnie o lekach)
Wprowadził: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com


Polacy wiodą prym w rankingu światowym jeśli chodzi o zażywane specyfików uśmierzających ból. Kobiety aplikują specyfiki przeciwbólowe dwa razy częściej aniżeli panowie. Dotyczy to zarówno lekarstw sprzedawanych bez recepty jak i zalecanych przez lekarza.


Leki uśmierzające ból są sporządzane w przeróżnych formach. Od tego między innymi zależy czas, po jakim zaczynają działać. Zastrzyki działają najprędzej, bo niezależnie od tego, czy są podane domięśniowo, czy dożylnie, prędko łączą się z krwią. W zależności od gatunku specyfiku mogą zmniejszać reakcje psychomotoryczne na parę, albo kilkanaście godzin.


Zobacz również

Designerskie przedmioty w naszym mieszkaniu

willa
Wprowadził: Torsten Maue
Źródło: http://www.flickr.com
Kochamy przebywać w doskonale urządzonych pomieszczeniach. Każde mieszkanie powinno mieć swój własny oryginalny styl. Wtedy o wiele milej będzie się w tym miejscu żyło i odpoczywało. Stąd też powinniśmy dołożyć wszelkich starań, by urządzić nasz dom ze smakiem oraz według naszego gustu. Znajdziemy bardzo wiele rozwiązań na aranżację wnętrz.


Czopki doodbytnicze podaje się je, kiedy zależy nam na odciążeniu przewodu pokarmowego, zwłaszcza żołądka. Substancja aktywna trafia przez błonę śluzową jelita, łączy się z krwią i rozchodzi się po całym organizmie. Pastylki musujące działają w krótkim czasie po zażyciu, bo substancja zdrowotna w płynie szybko przedostaje się do krwi i razem z nią dociera do układu nerwowego. Na działanie pastylek doustnych oczekuje się dosyć długo.


Lekarstwa w formie syropów najczęściej serwuje się maluchom. Istnieją jeszcze plastry, jakie stosuje się przy silnych, lub długotrwałych cierpieniach, w chorobach nowotworowych. Zasada ich działania jest prosta i jednocześnie inteligentna.


Substancja czynna wchłania się powoli przez skórę do naczyń włosowatych, skąd przenika do krwiobiegu w porcji najmniejszej z niezbędnych do wytrzymania bólu. Komórki skóry ochraniają organizm przed przedostaniem się w tym samym okresie zanadto dużej porcji substancji aktywnej.
18/01/03, 11:35:02
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.