Leki jako pomoc

przez | 10 lipca 2021
Nie ma lekarstw obojętnych dla zdrowia. Leki zdołają być wybawieniem, lecz zdołają też zagrażać życiu. Choć lekarstwa na receptę są więcej groźne, to lekarz rozstrzyga o dawce i można mu zaufać.

Lekarstwa bez recepty są łatwo osiągalne i wielu ludziom wydaje się że wolno je konsumować jak cukierki. W wielu przypadkach sięgamy po nie bez umiaru. Nic dziwnego, że potem dochodzi do skomplikowań z powodu przedawkowania.

Sprawdź ten tekst, to również jest świetny artykuł (https://www.swiatleku.pl/category/akcesoria-dla-dzieci-i-niemowlat) prezentowanego problemu. Nie czekaj i kliknij a z pewnością nie pożałujesz.

Nie oznacza to jednak, że mamy się ich wystrzegać, przyjmujmy je zachowując zdrowy rozum. Nie ma mieszanek na tyle inteligentnych, jakie działałyby wybiórczo.

(ogólnie o lekach)

Autor: Laurie Sullivan
Źródło: http://www.flickr.com
Polacy wiodą prym w rankingu światowym jeśli chodzi o zażywane specyfików uśmierzających ból. Kobiety aplikują specyfiki przeciwbólowe dwa razy częściej aniżeli panowie. Dotyczy to zarówno lekarstw sprzedawanych bez recepty jak i zalecanych przez lekarza.
Leki uśmierzające ból są sporządzane w przeróżnych formach.

Jeśli bardzo ekscytuje Cię analizowana w tym artykule kwestia, poza tym koniecznie zobacz tekst w serwisie omawiającym podobne tematy.

Od tego między innymi zależy czas, po jakim zaczynają działać. Zastrzyki działają najprędzej, bo niezależnie od tego, czy są podane domięśniowo, czy dożylnie, prędko łączą się z krwią. W zależności od gatunku specyfiku mogą zmniejszać reakcje psychomotoryczne na parę, albo kilkanaście godzin.

Czopki doodbytnicze podaje się je, kiedy zależy nam na odciążeniu przewodu pokarmowego, zwłaszcza żołądka. Substancja aktywna trafia przez błonę śluzową jelita, łączy się z krwią i rozchodzi się po całym organizmie. Pastylki musujące działają w krótkim czasie po zażyciu, bo substancja zdrowotna w płynie szybko przedostaje się do krwi i razem z nią dociera do układu nerwowego. Na działanie pastylek doustnych oczekuje się dosyć długo.
Lekarstwa w formie syropów najczęściej serwuje się maluchom. Istnieją jeszcze plastry, jakie stosuje się przy silnych, lub długotrwałych cierpieniach, w chorobach nowotworowych. Zasada ich działania jest prosta i jednocześnie inteligentna.

Substancja czynna wchłania się powoli przez skórę do naczyń włosowatych, skąd przenika do krwiobiegu w porcji najmniejszej z niezbędnych do wytrzymania bólu. Komórki skóry ochraniają organizm przed przedostaniem się w tym samym okresie zanadto dużej porcji substancji aktywnej.