Lekarzu lecz się sam – w jaki sposób obecnie leczymy się z tych poważniejszych oraz tych niegroźnych chorób czy kłopotliwych dolegliwości

przez | 22 lutego 2022
Od czasu, gdy dostęp do internetu stał się powszechny, Polacy o wiele chętniej leczą się na własną rękę. Specjaliści przestrzegają, żeby nie zasięgać porad u tzw. doktora Google, ale w razie wystąpienia niepokojących objawów natychmiast udać się do gabinetu lekarskiego lub nawet na oddział ratunkowy powiatowego szpitala.

Kierowanie się wskazaniami autorów artykułów może przynieść więcej szkody niż pożytku – objawy poważnej choroby mogą zostać zbagatelizowane, a i niekiedy można również niepotrzebnie się zestresować. Stąd ci zdroworozsądkowi pacjenci w ogóle nie zaglądają do sieci, jeśli leczą się na choroby układu krwionośnego czy na osteoporozę.

leki, preparaty medyczne

Autor: JeongGuHyeok
Źródło: http://pixabay.com/

Nieodpłatna opieka zdrowotna przysługuje każdemu ubezpieczonemu Polakowi, więc kiedy dopada nas wiosenne przeziębienie lub grypa, to wtedy rejestrujemy wizytę w przychodni. Leczenie w szpitalu także jest darmowe – koszt parodniowego pobytu na oddziale chirurgicznym może sięgną nawet siedmiu tysięcy, a tak wysokie sumy mogą przerazić zwykłego obywatela, który zarabia tylko najniższą krajową. Jednakże w niektórych przypadkach opłacenie prywatnej wizyty staje się koniecznością – wtedy w czasie internetowych poszukiwań przydają się frazy dobry pediatra Warszawa, gabinet dentystyczny Lublin czy lekarz chorób wewnętrznych Poznań – sprawdź .

Tymczasem gdy lekarze – odsyłam do tego serwisu – nie są w stanie pomóc pacjentowi lub ów pacjent woli kurować się innymi, czyli niekonwencjonalnymi sposobami, to wtedy chory koncentruje uwagę na kuracjach znanych ludzkości od przynajmniej paru wieków. Pomimo tego że nie wszyscy mężczyźni i nie wszystkie damy wierzą w efektywne działanie homeopatii, to niektórzy rekonwalescenci leczą się zasadniczo tylko lekami homeopatycznymi.

Bądź co bądź, zdrowie bywa dla nas istotną wartością, więc kiedy tradycyjne leczenie nie przynosi oczekiwanych rezultatów, to zdeterminowane panie po pięćdziesiątce będą z dużym zacięciem szukać w anonsach miejscowych dwutygodników rubryki homeopata Warszawa bądź lekarze homeopaci Szczecin. Niektórzy, czyli ściślej ci najbardziej zdesperowani chorzy, szukają pomocy u uzdrowicieli, jednak lecząc się u bioenergoterapeutów można niezwykle łatwo paść ofiarą błyskotliwie pomyślanego przestępstwa. W mediach niekiedy słyszymy o opłakanych skutkach terapii zalecanych przez znachorów, ale nic nie wskazuje, by prowadzone przez nich ośrodki miały szybko opustoszeć.