Laserowa korekta wad wzroku – z jakiego względu warto jest wziąć pod uwagę ten sposób?

przez | 17 maja 2022
Nie każdy lubi nosić okulary i niestety nie wszystkim one pasują. Co więcej ich noszenie częstokrotnie może nas ograniczać, np. podczas uprawiania sportu, soczewki z kolei nie nadają się dla wszystkich, szczególnie dla tych, którzy cierpią na dolegliwość suchego oka. Dlatego świetnym rozwiązaniem jest laserowa korekta wad wzroku, jaka pozwala na stałe zapomnieć o trudnościach z oczami. Na czym polega oraz jakie są jej zalety?

www.lexum.pl

Autor: Vitali Ja
Źródło: http://www.flickr.com
Laserowa korekta jest przede wszystkim trwałą metodą, z tego powodu decyduje się na nią tak dużo ludzi. Polega na użyciu wiązki lasera, dzięki któremu można z największą precyzyjnością wymodelować kształt rogówki oka (optegra.com.pl/Zabiegi-i-ceny/Korekcja-Wzroku/Laserowa-Korekcja-Wzroku). Dzięki tym działaniom wpadające promienie świetlne w końcu będą tworzyć na siatkówce wyraźny, a nie, tak jak do tego momentu – rozmazany obraz. Oczywiście określone parametry, podług których ustawiany jest laser, powinny być dostosowane do danego chorego, poddającego się zabiegowi. Różne są też sposoby działania zależnie od dolegliwości, z którą zgłasza się do kliniki pacjent – tak np. w przypadku krótkowzroczności potrzebne jest spłaszczenie powierzchni rogówki, w dalekowzroczności natomiast – jej uwypuklenie. Laserowa korekta, poza wyswobodzeniem od szkieł, ma również dużo innych zalet. Zaliczają się do nich bez wątpienia szybkość jej zrobienia, tzn.

Ta oferta butelka wielorazowa jest niesamowicie ciekawa i jeżeli szukasz więcej informacji na prezentowaną tu kwestię, to odnajdziesz je tutaj.

kilkanaście minut. Zabieg nic nie boli, co jest nadzwyczaj ważne dla osób bojących się niniejszych niedogodności. Podawane jest miejscowe znieczulenie, co zabezpiecza przed jakimkolwiek poczuciem dyskomfortu. Zabieg jest wykonywany w charakterze ambulatoryjnym, więc pacjent nie zostaje w klinice, a jest wypisywany niedługo po jego zrealizowaniu. Należy jeszcze dodać, że korekta laserowa niesie ze sobą niebywale niskie ryzyko powikłań i szybko możemy wrócić do zwyczajnego życia.

Narzędzie do badania wzroku

Autor: Michael (a.k.a. moik) McCullough
Źródło: http://www.flickr.com
Decydując się na powyżej opisany zabieg, należy przede wszystkim zyskać pewność, iż laserowa korekta wad wzroku będzie realizowana przez doświadczonych fachowców, przy zastosowaniu nowoczesnych, gwarantowanych sprzętów – zobacz: więcej o tym. Potrzebne są też badania kwalifikacyjne, aby ustalić, jak zadziałać na rogówkę oraz jakie parametry lasera ustawić. Miejmy na uwadze to rozwiązanie, a już wkrótce rozstaniemy się z okularami czy soczewkami i będziemy mogli cieszyć się dobrym wzrokiem.