Lampa do światłoterapii jako przyrząd ogólnie używane w światłolecznictwie, czyli inaczej helioterapii

przez | 7 kwietnia 2022
Dobroczynny wpływ światła na samopoczucie rozpowszechniony jest od wieków. W Skandynawii lampa do światłoterapii znajduje się prawie we wszelkich ośrodkach zdrowia i portach lotniczych, a także w wielu biurach. Na zachodzie Europy wykorzystuje się ich w blisko 180 sanatoriach i placówkach szpitalnych, a Francuzi uważają, światłolecznictwo, za doskonałe lekarstwo na obniżony nastrój.

Kobieta

Autor: Thomas Hammoudi
Źródło: http://www.flickr.com

Sami często odczuwamy znaczenie sztucznego słońca na nasze odczuwanie. Zimą większość z nas ogarnia złe samopoczucie, zniechęcenie i ospałość. To naturalna reakcja naszego organizmu na niedobór sztucznego słońca. Do terapii tak zwanej depresji zimowej wykorzystuje się lampy fluorescencyjne, które dają światło zbliżone do naturalnego. W tradycyjnym lecznictwie, w ośrodkach spa coraz częściej w ostatnim czasie mówi się o lampach antydepresyjnych. Lampa antydepresyjna (polecana lampa do leczenia światłem) różni się od tradycyjnej lampy głównie mocą i kolorem emitowanego światła, które porównywalne są do światła słonecznego.

Korzystanie z lamp antydepresyjnych, reguluje między innymi proces wydzielania hormonu szczęścia. Światłolecznictwo wspomaga w odnowieniu witalności i dobrego nastroju. Można ją z dobrym rezultatem stosować we własnym zakresie. Lampy przeciwdepresyjne markowych producentów

Radość życia

Autor: hyacinth50
Źródło: http://www.flickr.com

mają dokument urządzenia leczniczego a o ich styl dbają wybitni architekci.

Jeśli uważasz, że omawiany tu wpis jest wartościowy i poszukujesz czegoś podobnego, to kliknij jeszcze ten link, a przeczytasz więcej na tej witrynie (http://www.skorosushi.pl/menu.html)!

Obecnie światłoterapia używana jest bardzo powszechnie do różnorodnego rodzaju chorób. Niebanalnym problemem jest depresja zimowa, nawet w przypadku młodzieży, nastolatków. Oddziaływanie naturalnego światła słonecznego albo sztucznych promieni ultrafioletowych wykorzystywane jest od bardzo dawna.

Postaciami upoważnionymi do leczenia światłem są: lekarze, fizykoterapeuci, bioenergoterapeuci lub psycholodzy. Ta technika zdrowienia może być stosowana w domu lub w obecności personelu szpitali. Leczenie światłem stosowane jest w razie zespołów depresji i w dużej mierze może być zamiennikiem leków antydepresyjnych czy techniki psychoterapeutycznej. Fototerapia ma bardzo istotny wpływ na ludzi starszych, którzy sporo czasu przebywają w mieszkaniach. Działanie sztucznego słońca powoduje podbudowę kości i ustanie stanów depresji. Światłem leczy się również zaburzenia snu oraz rytmu biologicznego, które poczuć mogą osoby zatrudnione na drugą zmianę, jak również przemieszczające do innych obszarów czasowych.