Ładne oraz zdrowe zęby muszą być ważne dla niejednego rodaka niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania

przez | 1 lutego 2022
Jak pokazują badania — wciąż są Polscy, którzy nie czyszczą zębów. Mamy XXI wiek. Czas to w końcu zmienić.
Trudno wyobrazić sobie, ale nawet w dzisiejszych czasach masa osób nie myje zębów regularnie oraz ich nie nitkuje.

specyfiki

Autor: Bill So
Źródło: http://www.flickr.com
dentysta

Autor: Adidas
Źródło: Adidas

kobieta w koszulce

Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com
Są tacy, którzy przez całe swoje życie nie zawitali do dentysty. Te informacje są w stanie zdziwić, ale to prawda. U większości Polaków zakorzenił się jakiś przedziwny strach przed stomatologami. Faktem jest, że w latach socjalizmu zwykle wyrywali oni na żywca, a jakość usług była fatalna, jednak te czasy już jakiś czas temu odeszły w zapomnienie. Jednak legenda jest wciąż żywa i duża część ludzi boi się stomatologa bardziej niż diabeł święconej wody. A przecież pojawiają się u nas Niemcy i Brytyjczycy, aby leczyć zęby, ponieważ nasze usługi są na bardzo wysokim poziomie, ale znacznie tańsze.

Czy po przestudiowaniu prezentowanego tekstu masz ochotę dowiedzieć się czegoś więcej na omawiane zagadnienie? Jeżeli tak, to prześledź tekst (http://www.herina.com/program/styl-zycia/dobry-sen/), ponieważ odnajdziesz w tamtym miejscu świeże informacje.

Przez to powinniśmy przemóc się i zapisać na wizytę. Dentysta założy nam kartę oraz skrupulatnie sprawdzi nie tylko stan naszych zębów, ale również dziąsła oraz język. Z spokojem będzie odpowiadał na wszelkie pytania. Warto iść do prywatnego gabinetu, gdyż będziemy pewni, że cały sprzęt jest najnowszej generacji, a stomatolog jest na bieżąco ze wszystkimi nowinkami powiązanymi ze stomatologią. Jeżeli przypadnie nam do gustu jego podejście do pracy i ludzi, to można zabrać do niego na wizytę też nasze maluchy.

Należy uczyć je od samego początku, że wizyty u dentysty nie są niczym strasznym. Musimy sprawdzać stan swych zębów co najmniej raz na sześć miesięcy.