Kwestia dawania prezentów zawsze jest dość problematyczna. Dlaczego tak istotnie jest? Czy można do tego jakoś podejść?

przez | 29 grudnia 2021
Prezenty, ach te wszystkie upominki, chciałoby się powiedzieć, gdy widzimy, co jesteśmy w stanie kupić najbliższej osobie. Czasami są to rzeczy codzienne, przykładowo pomocne w kuchni lub w domu, czasami stawiamy na wygląd i kupujemy jakieś ubrania czy „błyskotki”. Wszystko oczywiście jest zależne od tego, komu to kupujemy, w jakich także jesteśmy kontaktach z obdarowywaną osobą. Czasami nawet ważne są same życzenia, bo najważniejsza jest pamięć o kimś. Niby tak, ale z drugiej strony każdy z nas lubi dostać jakiś prezent. Niby tak nie twierdzimy, ale przecież to właściwie miłe i najzwyklej fajne.

prezent

Autor: Glitter
Źródło: Glitter
Przed taką deklaracją będą bronić się zapewne panowie, dla jakich obdarowywanie kogoś – tak, ale już dostawanie prezentów niekoniecznie. Oczywiście podchodzą tak do tej sprawy oficjalnie, ale jak to prywatnie można domniemywać, że gdzieś w głębi dłuższy tego chcą. Tak samo łatwiej facetowi kupić prezent dla mamy czy prezent dla dziewczyny, niż na przykład kupić coś znajomemu – Faceci załatwiają to raczej w inny sposób, zapraszają kumpla na piwo i nie bawią się w żadne prezenty.

Wiadomo w tej materii jest bardzo różnie, gdyż jeśli ktoś organizuje urodziny, jakąś domówkę, to w sumie każdy gość, który przychodzi powinien coś przynieść i nie jest istotne, czy to kobieta czy mężczyzna – prezent dla dziewczyny na stronie Podobnie jest jak ktoś się wprowadza do nowego mieszkania, wtedy jak jest tak zwana parapetówka, to zaproszeni przychodzą z różnego rodzaju prezentami, jakie odnoszą się do miejsca zamieszkania. Oznacza to, że kupuje się przykładowo przedmioty do kuchni, praktyczne, lecz też można zakupić coś do wystroju mieszkania.

prezent

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Jednak to zazwyczaj jest ryzykowne, ponieważ jeśli przykładowo kupimy łyżki do kuchni to oczywiście, że zawsze się przydadzą, niemniej, jak zakupimy komuś obraz do pokoju stołowego lub figurkę na półkę, to ciężko przewidzieć, czy przypadnie ona obdarowywanemu do gustu. Może preferuje on całkiem inny styl i nie zamierza nawet brać takiego prezentu pod uwagę przy urządzaniu mieszkania. Miejmy na uwadze więc, że jak kupujemy prezent do nowego mieszkania, to raczej zakupmy coś praktycznego niż do urządzenia wnętrza.

Jeśli nie jesteś pewien, czy zamieszczone na tej stronie informacje są wystarczająco precyzyjne, to zobacz źródło, które użyto do zredagowania tego artykułu.

Ten drugi rodzaj prezentu to dość ryzykowna koncepcja. Jeśli jednak lubimy ryzykować i znamy dobrze osobę obdarowywaną to może i warto spróbować? należy rozważyć każda taką sytuację indywidualnie.