Który kupić szampon ?

Półki w drogeriach gną się pod balastem szamponów do włosów, ale znalezienie specyfiku, jaki pod wieloma względami odpowiadałby naszym wyczekiwaniom, wcale nie będzie takie proste.


Często decydujemy się na nabycie droższych preparatów w nadziei, że będą bardziej skuteczne.


Specjaliści przekonują jednak, iż jakość nie zawsze idzie w parze z wysoką ceną, a składniki szamponów są w większości wypadków bardzo podobne, nawet jeżeli koszt kupna poszczególnych szamponów do włosów jest różnorodny. Nie trzeba zatem kierować się regułą, że kosztowniejsze szampony do włosów będą lepsze od tańszych. W odnalezieniu doskonałego szamponu przydatna jest natomiast znajomość komponentów preparatów do włosów.


Biżuteria Cocktail’me
Wprowadził: Cocktail’me
Źródło: Cocktail’me


Nabywając szampony włosów, koniecznie zwróć uwagę na przeznaczenie danego szamponu. Gdy posiadasz wysuszone włosy, nie kupuj szamponu do włosów przetłuszczających się, i na opak. Dla włosów - skorzystaj z promocji na kosmetyki do włosów fryzjerskie - suchych najlepsze będą gęste preparaty dostatnie w składniki nawilżające, przykładowo masło shea a także rozmaite olejki. Z kolei włosy szybko przetłuszczające się w wyższym stopniu skorzystają na preparacie z substratami ściągającymi, takimi jak rozmaryn i rumianek. Dobrym wyborem są przezroczyste szampony, jakie mieszczą mniej substancji nawilżających. Z kolei dla włosów cienkich wskazane będą szampony powiększające objętość włosów. Podnoszą one włosy, natomiast umieszczone w nich białka osiadają na poszczególnych pasmach włosów, powodując, iż wyglądają na grubsze. Kupno szamponu nie jest skomplikowane, jeśli wiesz, czego szukasz.
Trzymając się kilku prostych reguł w trakcie doboru szamponu do mycia włosów, zwiększysz swoje szanse na to, że po umyciu włosów konkretnym środkiem będą one nie wyłącznie czyste, ale gładkie oraz błyszczące.
19/04/15, 07:38:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.