Który kupić szampon ?

przez | 6 marca 2022
Półki w drogeriach gną się pod balastem szamponów do włosów, ale znalezienie specyfiku, jaki pod wieloma względami odpowiadałby naszym wyczekiwaniom, wcale nie będzie takie proste.
Często decydujemy się na nabycie droższych preparatów w nadziei, że będą bardziej skuteczne.

Specjaliści przekonują jednak, iż jakość nie zawsze idzie w parze z wysoką ceną, a składniki szamponów są w większości wypadków bardzo podobne, nawet jeżeli koszt kupna poszczególnych szamponów do włosów jest różnorodny. Nie trzeba zatem kierować się regułą, że kosztowniejsze szampony do włosów będą lepsze od tańszych. W odnalezieniu doskonałego szamponu przydatna jest natomiast znajomość komponentów preparatów do włosów.
Biżuteria Cocktail’me

Autor: Cocktail’me
Źródło: Cocktail’me
Nabywając szampony włosów, koniecznie zwróć uwagę na przeznaczenie danego szamponu. Gdy posiadasz wysuszone włosy, nie kupuj szamponu do włosów przetłuszczających się, i na opak. Dla włosów suchych najlepsze będą gęste preparaty dostatnie w składniki nawilżające, przykładowo masło shea a także rozmaite olejki. Z kolei włosy szybko przetłuszczające się w wyższym stopniu skorzystają na preparacie z substratami ściągającymi, takimi jak rozmaryn i rumianek. Dobrym wyborem są przezroczyste szampony, jakie mieszczą mniej substancji nawilżających. Z kolei dla włosów cienkich wskazane będą szampony powiększające objętość włosów. Podnoszą one włosy, natomiast umieszczone w nich białka osiadają na poszczególnych pasmach włosów, powodując, iż wyglądają na grubsze.

Miej świadomość, że nasze linki (https://studioessenza.pl/pedicure-wroclaw) prowadzą jedynie do najbardziej interesujących stron, na których wyszukasz jedynie użyteczne dane.

Kupno szamponu nie jest skomplikowane, jeśli wiesz, czego szukasz.

Trzymając się kilku prostych reguł w trakcie doboru szamponu do mycia włosów, zwiększysz swoje szanse na to, że po umyciu włosów konkretnym środkiem będą one nie wyłącznie czyste, ale gładkie oraz błyszczące.