Które mydełko jest wykonywane manualnie od dwóch tysięcy lat oraz jego skład jest od tego czasu niemalże niezmieniony?

Czy też wiesz, które mydło było jednym z początkowych na Ziemii? Tradycja jego wytwarzania dosięga Fenicjan, jest wytwarzane ręcznie od 2000 lat w takim samym miejscu.


kamienie szlachetne
Wprowadził: MAURO CATEB
Źródło: http://www.flickr.com


wakacje - perspektywa
Wprowadził: Michal Goszczynski
Źródło: http://www.flickr.com


Zobacz również

Problemy z narządami - profilaktyka przede wszystkim

Jagody
Wprowadził: iStock
Źródło: iStock
Wraz z upływem czasu ludzki organizm wykazuje coraz więcej oznak starzenia się. Czasem są one głównie zewnętrzne, czasem znacznie poważniejsze, poprzez co mają realny wpływ na komfort naszej egzystencji.


W Syrii, w miejscowości Aleppo. Mydełko to nazywa się Alep.


mydło aleppo
Źródło: pixabay.com


Ciekawostką jest to, iż mydło Aleppo unosi się na wodzie. Skład chemiczny mydełka jest niezwykle prosty: olejek laurowy, oliwa z oliwek i jakiegokolwiek wariantu mieszanka spieniająca. W obecnych dniach rolę tę pełni wodorotlenek sodu. To właśnie między innymi niezwykle prosty skład mydła Aleppo jest jednym z motywów jego nie niknącej od tysięcy lat sławy. Jednak to nie całość, mydło Aleppo jest także rozchwytywane za swoje właściwości antybakteryjne. Ciekawą nowinką jest fakt, że do Starego Kontynentu mydło Aleppo zawitało ok. tysiąc wiosen temu, wszakże jakąś popularność w Polsce mydło Aleppo uzyskało dopiero w XX wieku.

Ten artykuł Ci się podoba? To odkryj www (https://www.paskicrestpolska.com/kolekcja/paski-wybielajace-crest), a odnajdziesz większą ilość zbliżonych tematycznie danych, które też będą ciekawe.

To być może nieco dziwne, iż takie dobre syryjskie mydło Aleppo jest tak mało popularne w Polsce. Szczęśliwie wszystko podąża w korzystniejszym kierunku i mydło Aleppo rozpoczyna zdobywać popularnośc także i w naszym kraju.


Wszakże dlaczego w ogóle mydło Aleppo jest aż tak doskonałe? Co w nim takiego jest? Więc obecny w nim olej laurowy odpowiedzialny jest za cechy antyseptyczne. Dlatego też mydło Aleppo jest polecane do czyszczenia buzi, również poprzez młode osoby, które posiadają problem z trądzikiem.


Jako że mydło Aleppo posiada odczyn zasadowy, a skóra skwaśniały, bez końca po jego wykorzystaniu winno się umyć buzię jeszcze tonikiem. Inny sładnik mydła Aleppo, czyli oliwa z oliwek, jest od dawna popularna ze swoich właściwości zwilżających.
20/07/02, 07:59:07
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.