Kto to jest ortodonta i kiedy dobrze się do niego wybrać? Co powinno nas skłonić do wizyty?

przez | 6 grudnia 2021
Żeby mieć ładny uśmiech trzeba wiedzieć o paru rzeczach, najważniejsze są natomiast zdrowe zęby. Aby je mieć dbamy o higienę jamy ustnej i systematycznie chodzimy do dentysty. Jednakże to może być za mało, ponieważ następną rzeczą jest kolor naszych zębów. Wiadomo, chcemy by był biały, dzięki nowoczesnym technologiom wybielania jest to dziś możliwe. Ostatni aspektem, o który trzeba zadbać, by nasze zęby były idealne, jest prosty zgryz.

aparat na zęby

Autor: kelly
Źródło: http://www.flickr.com
O ostatni warunek zadba ortodonta. W powszechnej świadomości znany jest jako lekarz, który prostuje zęby. Może śmiesznie to brzmi, lecz jest w tym dużo racji, bo z łaciny nazwa orthos to prosty, a odontus – ząb. To dobitnie wskazuje na takie właśnie znaczenie, z tego też względu to określenie jest bardzo prawdziwe. Należy natomiast wiedzieć, że ten specjalista nie zajmuje się tylko samymi zębami. Dzięki leczeniu u takiego lekarza można rozwiązać problemy związane z dolnym jak i środkowym fragmentem twarzy, wpływa więc na dobry rozwój całości naszej fizjonomii – czy wizyta u ortodonty (kliknij stały aparat w www.aurident.pl…) ma sens.

Krzywy zgryz to nie tylko problem z estetycznego punktu widzenia. Niedobre ułożenie zębów (stomatologia dziecięca żoliborz) może bardzo zwiększać możliwość pojawienia się próchnicy lub chorób przyzębia, przykładowo takiego typu jak paradontoza. Tak jest, kiedy nieprawidłowy zgryz utrudnia utrzymywanie odpowiedniej higieny w jamie ustnej. W niektórych sytuacjach może także prowadzić do wystąpienia problemów w stawach skroniowo-żuchwowych. Z takiego właśnie względu, gdy pojawią się pierwsze objawy dobrze jest zasięgnąć porady specjalisty. Całe szczęście jest ogromna dostępność tego typu lekarzy, i to nie tylko w wielkich miejscowościach, ale też przykładowo w mniejszych jak Tomaszów Mazowiecki, w związku z tym nie powinno być trudności z tym, by umówić się do tego lekarza.

uśmiechnięte dziecko

Autor: Jillian
Źródło: http://www.flickr.com
Ortodonta jest w stanie ułożyć specjalny plan leczenia, a następnie przy pomocy właściwego aparatu, może skorygować zgryz. Jednym z elementów, o którym należy pamiętać jest to, iż wada zgryzu jest wadą nabytą, na przykład biorącą się ze złych nawyków, które pojawiły się w dzieciństwie. Znaczy to, iż po skończeniu leczenia prawdopodobny jest nawrót problemu. Można temu zapobiec, gdy będziemy w stałym kontakcie z naszym ortodontą.