Kto korzysta aktualnie z brzytwy?

przez | 9 lipca 2021
Chociaż golenie brzytwą dawno już przestało być modne, to jednak istnieją obecnie brzytwy dovo (przeczytaj więcej o brzytwach Dovo), które ułatwiają stosowanie tej klasycznej metody golenia. Oczywiście cena tego typu brzytwy zależy od tego, czy brzytwa jest dostępna w zestawie, czy też jako osobny element. Wyposażenie tego typu zestawu oprócz kilku zestawów brzytw zawiera także takie podręczne kosmetyki, jak żele do golenia (przeczytaj więcej o żelach do golenia) czy pianki. Wyposażenie każdego zestawu jest indywidualną kwestią producentów, ale zawierają one podobne wyposażenie.

skóra - perspektywa

Autor: Arild Finne Nybø
Źródło: http://www.flickr.com

Golenie brzytwą może sprawić problemy, w szczególności tym z mężczyzn, którzy do tej pory nie mieli do czynienia z tego typu metodą niwelowania niechcianego zarostu. Trzeba przyznać, że używanie brzytwy dovo do golenia może zwłaszcza na początku powodować różnego rodzaju zacięcia i inne niekorzystne skutki uboczne. Nic więc dziwnego, że golenie brzytwą jest stosowane w zasadzie tylko wśród starszych panów, którzy musieli korzystać z takiego typu wyposażenia do usuwania zarostu parę lat temu.serwis hru-wall-150-60 hru-wall-150-60Jednorazowe maszynki do golenia w zasadzie rozpowszechniły się względnie niedawno i do czasu wynalezienia takiej wygodnej jednorazowej maszynki mężczyźni musieli korzystać z brzytw do golenia.

skóra - fotka

Autor: Arild Finne Nybø
Źródło: http://www.flickr.com

W obecnym świecie istnieją naprawdę bardzo wygodne metody na zniwelowanie niepożądanego zarostu. Mężczyźni mogą wybierać w rozmaitego typu golarkach elektrycznych czy tez akumulatorowych, jednorazowych albo wielorazowych maszynkach i podobnym asortymencie. Oczywiście istnieje bardzo duży wybór, jeśli chodzi o żele do golenia, balsamy przed i po goleniu czy inne męskie kosmetyki przeznaczone do troski o skórę w momencie golenia.

To wszystko sprawia, że brzytwy dovo są coraz mniej popularne i gdyby nie chęć zakupywania tego typu produktów przez stałych odbiorców można by podejrzewać, że w ogóle golenie brzytwą byłoby spotykane jedynie w archiwach i co najwyżej w muzeach bądź na starych filmach. Do tej pory jednak przy pomocy brzytwy golą się mężczyźni, dla których jednorazowe maszynki czy też golarki elektryczne nie są dobrym rozwiązaniem. Może się tak zdarzyć na przykład w momencie, gdy zarost jest dość twardy lub, gdy mężczyzna jest posiadaczem bardzo bujnej i długiej brody.