Krajowe kosmetyyki produkowane z roślin pochodzących z organicznych upraw

przez | 17 sierpnia 2021
W dzisiejszych czasach mnóstwo ludzi wypatruje opcji dla powszechnie dostępnych kosmetyków. Coraz to więcej osób cierpi na przeróżnego rodzaju alergie, a kosmetyki naturalne są taką alternatywą.

środki

Autor: Bielenda
Polskie kosmetyki naturalne składają się z olejków, maseł, wyciągów, wosków wywodzących się z roślin, albo zwierzaków użytych bez przetwarzania. Te zwykłe substancje są przyzwoiciej absorbowane i wchłaniane przez cerę.
Czy potrafisz myć zęby?

Autor: Centrum Stomatologii Estetycznej „Galeria Uśmiechu”
Źródło: Centrum Stomatologii Estetycznej „Galeria Uśmiechu”
W kosmetykach naturalnych używa się naturalne konserwanty. Najczęściej jest to alkohol, witamina E, wyciąg z tymianku, bądź rozmarynu. Te konserwanty są przychylne dla naszej skóry, jednak niestety nie tak silne jak parabeny. Dlatego kosmetyki naturalne posiadają krótkie okresy przydatności do zastosowania. W związku z tym wytwórcy nie zdołają produkować długich serii, wyższe są też wartości ich składowania i transportu. Oprócz tego także ich składy są o wiele droższe. Całość tworzy się na wyższą wartość takich towarów. Produkowanie kosmetyków naturalnych, uformowanych z roślin wywodzących się z organicznych hodowli, są przemysłem ekologicznych i przyjaznym dla otoczenia. Natomiast przemysł chemiczny jest jednym z najbardziej grożących otoczeniu gałęzi przemysłu.

Czy zaciekawił Cię nasz tekst? Jeżeli tak, to idź dalej depilacja laserowa wrocław i przejrzyj tam następne fascynujące posty. Nie czekaj!

Naturalny kosmetyk różni się od syntetycznego tak, jak woda mineralna od destylowanej. Pierwsza posiada sporo minerałów i jej picie jest pozytywne dla zdrowia, zaś druga jest pozbawiona tych minerałów.

Mogłoby się wydawać że bio kosmetyki (RN – kosmetyki naturalne zestawy prezentowe) muszą być bardziej życzliwe alergikom, niż te chemiczne, ale nierzadko jest na odwrót. Osoby wrażliwe na dany czynnik powinny dokładnie czytać zawartość kosmetyku.