Krajowe kosmetyyki produkowane z roślin pochodzących z organicznych upraw

przez | 26 maja 2022
W dzisiejszych czasach mnóstwo ludzi wypatruje opcji dla powszechnie dostępnych kosmetyków. Coraz to więcej osób cierpi na przeróżnego rodzaju alergie, a kosmetyki naturalne są taką alternatywą.

środki

Autor: Bielenda
Polskie kosmetyki naturalne składają się z olejków, maseł, wyciągów, wosków wywodzących się z roślin, albo zwierzaków użytych bez przetwarzania. Te zwykłe substancje są przyzwoiciej absorbowane i wchłaniane przez cerę.

Czy potrafisz myć zęby?

Autor: Centrum Stomatologii Estetycznej „Galeria Uśmiechu”
Źródło: Centrum Stomatologii Estetycznej „Galeria Uśmiechu”
W kosmetykach naturalnych używa się naturalne konserwanty. Najczęściej jest to alkohol, witamina E, wyciąg z tymianku, bądź rozmarynu. Te konserwanty są przychylne dla naszej skóry, jednak niestety nie tak silne jak parabeny. Dlatego kosmetyki naturalne posiadają krótkie okresy przydatności do zastosowania. W związku z tym wytwórcy nie zdołają produkować długich serii, wyższe są też wartości ich składowania i transportu. Oprócz tego także ich składy są o wiele droższe. Całość tworzy się na wyższą wartość takich towarów. Produkowanie kosmetyków naturalnych, uformowanych z roślin wywodzących się z organicznych hodowli, są przemysłem ekologicznych i przyjaznym dla otoczenia. Natomiast przemysł chemiczny jest jednym z najbardziej grożących otoczeniu gałęzi przemysłu.idź dalej depilacja laserowa wrocław depilacja laserowa wrocławNaturalny kosmetyk różni się od syntetycznego tak, jak woda mineralna od destylowanej. Pierwsza posiada sporo minerałów i jej picie jest pozytywne dla zdrowia, zaś druga jest pozbawiona tych minerałów.

Mogłoby się wydawać że bio kosmetyki muszą być bardziej życzliwe alergikom, niż te chemiczne, ale nierzadko jest na odwrót. Osoby wrażliwe na dany czynnik powinny dokładnie czytać zawartość kosmetyku.