kosmetyki organiczne oraz naturalne kosmetyki do twarzy – stare jak świat

przez | 12 marca 2022
Jako, że od parunastu lat króluje trend na kupowanie i używanie tego, co jest wyprodukowane ze ingrediencji naturalnych, bez chemicznych domieszek, bez szkodzenia środowisku naturalnemu w sposób niekontrolowany, najlepiej wyprodukowanych ręcznie, również kosmetyki naturalne stały się popularne wśród kobiet. W tym artykule opowiemy kilka ciekawostek na temat tych właśnie kosmetyków.

naturalne kosmetyki

Autor: ▓▒░ TORLEY ░▒▓
Źródło: http://www.flickr.com
Cóż nie ma jednoznacznej, przyjętej globalnie definicji czym są kosmetyki organiczne. My wykorzystamy tą sformułowaną przez standard o nazwie COSMOS: wyprodukowane są w 95% z naturalnych składników, które posiadają gwarancje albo certyfikaty, iż są wyhodowane albo wytworzone przez gospodarstwa ekologiczne. Możemy twierdzić, iż jednoznacznie jest w powyższym zdaniu powiedziane, że praktycznie cały produkt ma być naturalny – . Co możliwe, że mało sensacyjne, lecz nie tak oczywiste na pierwszy rzut oka, zwłaszcza dla producentów. Do takich kompletnie naturalnych możemy zaliczyć wytwarzaną przez kobiety plemienia Himba mieszaninę. Pokrywają one własne ciała i włosy pastą wyrabianą z tłuszczu z mleka krowiego, ekstraktu z roślin, popiołu i ceglasto-czerwonej ochry. Makijaż ma wyrazisty brunatno – czerwony kolor. Przyciąga spojrzenie, ochrania przed owadami, promieniowaniem słonecznym i odwodnieniem ciała oraz ma wyraźnie kosmetyczne walory utrzymujące skórę kobiecą w wyśmienitym stanie. Z pewnością nie są one atrakcyjne dla Europejczyka, ale udowodniono, iż kobiety z tej grupy etnicznej posiadają bardzo zdrową skórę, 10-letniego dziecka! Peeling usuwający martwy naskórek jest natomiast patentem starożytnych Greków i Rzymian.

Przedstawiana tu kwestia jest dla Ciebie godna uwagi? Jeżeli tak, to wejdź dalej, który proponuje zbliżone tematy.

Na początku, smarowano skórę oliwą, a potem wcierano w nią drobnoziarnisty piasek. Z niewielkimi modyfikacjami, metoda ta przetrwała aż do naszych czasów. Rzymianie byli także znani ze swego zamiłowania do utrzymania czystości. Do dziś możemy podziwiać ich cudowne, zabytkowe termy. Ale nie o tym mówimy w artykule. Kobiety z Grecji i Rzymu kontynuowały miłość do gładkiej skóry. Ich zabiegi stawały się jednak coraz bardziej subtelne. Warto tutaj wyróżnić kąpiele w mleku, czy stosowanie kosmetyków i zabiegów na bazie mleka koziego. Co ciągle jest popularne. Aztekowie, chociaż nie tak znani europejskiej kulturze jak wcześniej wymienione narody, zostali zapamiętani, jako pionierzy stosowania ziaren kakaowca. Ziarna kakao są bogate we flawonoidy i witaminy A, E i B. Codzienne jedzenie kakao w formie słabo przetworzonej ma niezwykle dobry wpływ na zdrowie, jak również na nasze samopoczucie. Maseczki z kakao pozwalają odzyskać skórze właściwą jędrność, a także zatrzymują w niej wilgoć. Skóra staje się bardziej jędrna, a zmarszczki wygładzone. Odpowiednia zawartość wilgoci w głębokich warstwach skóry zabezpiecza ją przed wysuszaniem i podrażnieniami. Są to już wszystkie naturalne kosmetyki do twarzy o jakich piszemy w tym artykule.

kobieca uroda

Autor: Ray Bilcliff
Źródło: http://www.flickr.com
Każda z dawnych kultur i cywilizacji wniosły coś cennego do historii naturalnych kosmetyków. Najwięcej na tym możemy skorzystać my – mieszkańcy świata XXI wieku. Mając do swojej dyspozycji ogromny wybór naturalnych produktów i zabiegów kosmetycznych, głupotą byłoby nie korzystanie z nich. Narastająca niechęć do kosmetyków syntetycznych sprawia, że coraz większa liczba kobiet i mężczyzn przekonuje się do kupna kosmetyków naturalnych, hypoalergicznych, trwałych i bardzo bezpiecznych – .