Kosmetyki do włosów: z drogerii, czy profesjonalne?

przez | 10 lipca 2021
pielęgnacja włosów to współcześnie bardzo ważny dział dbania o siebie – liczą się dla nas już nie tylko modne upięcia i piękny kolor włosów, ale ponad wszystko doskonała kondycja kosmyków.

Coraz częściej zaznacza się, że profesjonalne kosmetyki fryzjerskie są skuteczniejsze od tych które możemy kupić w sklepach kosmetycznych. Czy rzeczywiście tak jest?
kosmetyki do włosów

Autor: Gage Skidmore
Źródło: http://www.flickr.com
Mężczyźni

Autor: OLAY
W drogeriach mamy wielki wybór kosmetyków do układania i pielęgnacji włosów, znajdziemy specyfiki z różnych półek cenowych i o zróżnicowanej skuteczności działania. Coraz chętniej sięgamy jednak po profesjonalne kosmetyki do włosów liderów branży, które używane są też przez wykwalifikowanych fryzjerów. Co powoduje, że sięgamy po droższe produkty mniej popularnych firm? Funkcjonuje powszechna opinia, iż profesjonalne kosmetyki są zwyczajnie lepsze.

Kliknij bez obaw ten odnośnik a zobaczysz, że w najświeższym źródle (https://uniquecos.pl/sklep/kosmetyki/pielegnacja-twarzy/do-cery-wrazliwej/) zaprezentowano niezwykle interesujące informacje. One też są emocjonujące.

Powstają z myślą o specjalistach, a zatem ich działanie jest bardziej wyspecjalizowane. Kosmetyki do pielęgnacji głęboko odbudowują oraz nawilżają włosy, gwarantując długotrwały efekt kuracji, natomiast te przeznaczone do stylizacji pozwalają osiągnąć naturalny oraz trwały efekt. Profesjonalne lakiery do włosów czy gumy do stylizacji są gwarancją, że fryzura się nie zepsuje, a jednocześnie nie sklejają kosmyków i nie są dla nich zbyt dużym obciążeniem.

Chociaż kosmetyki do włosów, które możemy znaleźć w salonach fryzjerskich albo wyspecjalizowanych sklepach internetowych, są droższe od swoich drogeryjnych odpowiedników, to zazwyczaj są również wydajniejsze, a także skuteczniejsze – przez co zużywamy ich znacznie mniej i w efekcie możemy na tym zaoszczędzić. Tworzy się je w głównej mierze w oparciu o naturalne składniki, zatem nawet regularnie używane profesjonalne lakiery do włosów, czy fryzjerskie farby koloryzujące nie będą skutkować koniecznością nabycia większej ilości kosmetyków do pielęgnacji.

Trzeba być świadomym, iż kosmetyki fryzjerskie odznacza stosunkowo silne działanie, jeśli więc nie mamy pewności, który konkretnie produkt będzie najbardziej odpowiedni dla naszych włosów, warto poprosić o pomoc profesjonalnego fryzjera, który dobierze specyfik do rodzaju i kondycji naszych włosów.