Korekcja zeza to standardowa operacja, którą należy wykonać w młodym wieku, tylko wtedy może przynieść pożądane efekty

Współcześnie korygowanie wad wzroku nie jest czymś wyjątkowym. Specjalistycznym procedurom poddaje się mnóstwo osób dojrzałych i dzieci


. Przeprowadzone stosownie wcześnie dają ogromną szansę na całkowite wyleczenie.


Koktajl
Wprowadził: Lori Greig
Źródło: http://www.flickr.com
Niezwykle popularnym zabiegiem jest aktualnie korekcja zeza. Żeby ją przeprowadzić trzeba przejść badania wstępne. Warto mieć w pamięci, iż przed samą operacją nie można jeść ani pić. Na ogół pacjent wypisywany jest do domu w tym samym dniu, w którym miała miejsce operacja. Jeśli chodzi o maluchy, to wcześnie wykrytego zeza można spróbować wyleczyć specjalistycznymi okularami. W przypadku gdy to nie działa, zaleca się zabieg, ponieważ operacja zeza u dzieci ma znacznie większe szanse na sukces niż u dorosłych . Osoba pełnoletnia, która podda się takiej operacji najprawdopodobniej nie odzyska zupełnej sprawności widzenia.


grzbiety książek na półce
Wprowadził: irondsd
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba wiedzieć, że operacja zeza u dzieci wykonywana jest w całkowitym znieczuleniu. Może ona dotyczyć wyłącznie jednego oka lub obu. Gojenie się rany może trwać nawet do miesiąca, a pierwszą wizytę kontrolną trzeba umówić 7 dni po operacji. Co ciekawe korekcja zeza nigdy nie jest wykonywana za pomocą lasera, w przeciwieństwie np. do tak popularnych zabiegów jak leczenie astygmatyzmu (korygowanie zeza). Warto zatem odpowiednio wcześnie zainteresować się usunięciem zeza u swojego dziecka, żeby nie żyło z tą wadą przez całe życie http://optegra.com.pl/Zabiegi/Choroby-oczu/Zez/Zez


Zobacz również

Czym jest przepuklina, jakie będą jej najbardziej charakterystyczne objawy i jak można ją leczyć.

chirurg ogólny poznań
Wprowadził: NEC Corporation of America
Źródło: http://www.flickr.com
Jednym z częściej spotykanych problemów związanych z narządami wewnętrznymi jest przepuklina. Dolegliwość ta polega na tym, że część narządów zaczyna się przesuwać poza miejsce, w którym normalnie powinna się znajdować.


.


Jeżeli szukamy dobrego gabinetu, to najlepszym wyjściem będzie zaglądnięcie do sieci, uruchomienie wyszukiwarki i wpisanie właściwego hasła. Na pewno otrzymamy wiele przydatnych rezultatów.
18/06/22, 02:53:56
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.