Korekcja zeza to standardowa operacja, którą należy wykonać w młodym wieku, tylko wtedy może przynieść pożądane efekty

przez | 28 marca 2022
Współcześnie korygowanie wad wzroku nie jest czymś wyjątkowym. Specjalistycznym procedurom poddaje się mnóstwo osób dojrzałych i dzieci

. Przeprowadzone stosownie wcześnie dają ogromną szansę na całkowite wyleczenie.
Koktajl

Autor: Lori Greig
Źródło: http://www.flickr.com

Niezwykle popularnym zabiegiem jest aktualnie korekcja zeza. Żeby ją przeprowadzić trzeba przejść badania wstępne. Warto mieć w pamięci, iż przed samą operacją nie można jeść ani pić. Na ogół pacjent wypisywany jest do domu w tym samym dniu, w którym miała miejsce operacja. Jeśli chodzi o maluchy, to wcześnie wykrytego zeza można spróbować wyleczyć specjalistycznymi okularami. W przypadku gdy to nie działa, zaleca się zabieg, ponieważ operacja zeza u dzieci ma znacznie większe szanse na sukces niż u dorosłych . Osoba pełnoletnia, która podda się takiej operacji najprawdopodobniej nie odzyska zupełnej sprawności widzenia.

grzbiety książek na półce

Autor: irondsd
Źródło: http://www.flickr.com

Trzeba wiedzieć, że operacja zeza u dzieci wykonywana jest w całkowitym znieczuleniu.

To dobrze, że masz chęć uzyskać zbliżone informacje na opisywany temat, ponieważ wchodząc na odsyłacz, zgłębiasz praktyczne materiały na podnoszone zagadnienie.

Może ona dotyczyć wyłącznie jednego oka lub obu. Gojenie się rany może trwać nawet do miesiąca, a pierwszą wizytę kontrolną trzeba umówić 7 dni po operacji. Co ciekawe korekcja zeza nigdy nie jest wykonywana za pomocą lasera, w przeciwieństwie np. do tak popularnych zabiegów jak leczenie astygmatyzmu (korygowanie zeza). Warto zatem odpowiednio wcześnie zainteresować się usunięciem zeza u swojego dziecka, żeby nie żyło z tą wadą przez całe życie

.
Jeżeli szukamy dobrego gabinetu, to najlepszym wyjściem będzie zaglądnięcie do sieci, uruchomienie wyszukiwarki i wpisanie właściwego hasła. Na pewno otrzymamy wiele przydatnych rezultatów.