Konflikty w związku. W jaki sposób sobie z tym poradzić?

przez | 15 września 2021
Istnieją hipotetyczne sytuacje, iż spotykają się dwie panie, a jedynym tematem ich dyskusji są relacje małżeńskie. Podobnie prezentuje się scena, kiedy spotyka się dwóch panów i narzekają na różnorodne związkowe słabości.

zakochani

Autor: nattu
Źródło: http://www.flickr.com
Każdego dnia na mieście widzimy siedzących naprzeciw siebie ludzi, którzy może dokładnie o takich kwestiach dyskutują.

Przeczytaj bez marudzenia ten wpis ze strony (https://stomatologiacichon.pl/stomatologia-estetyczna/) opisującego pokrewne posty, gdyż on niewątpliwie również jest warty Polecenia.

A jeśli zawierzyć badaniom tego typu rozmów może być nawet ich większa ilość, bo jest coraz większa liczba rozwodów. A może właśnie brak jest tego typu szczerych rozmów, więc ludzie zbyt szybko decydują się na taki krok, jakim jest rozwód? A co jeśli przyjaciel albo znajoma nie są w stanie właściwie pomóc? Co powiecie w takim wypadku na terapię małżeńską?

Terapia małżeńska to wspólna praca pary małżeńskiej nad odbudowaniem albo stworzeniem na nowo spokojnej, zwyczajnej, pewnej i zdrowej relacji. W trakcie tego typu terapii najistotniejsze jest zaakceptowanie najważniejszych przyczyn kryzysu w związku. Równie niezbędne jest wzbogacenie małżonków (albo partnerów) w konieczne narzędzia, jakie pomogą rozwiązać stare, jak i obecne problemy.

psycholog

Źródło: flickr.com

Taka też jest prawda, że jeden z partnerów chce zacząć terapię choćby od zaraz, a drugi nie może się na to zdecydować. Zwyczajnie, nie widzi on problemu i nie pojmuje dlaczego miałby się decydować na tego typu konsultację. Często pokutuje też pewność, że jeśli powinniśmy iść do psychologa czy psychiatry, to coś jest z nami nie tak… To oczywista bzdura i stereotypy. Co jednakowoż zrobić w tym przypadku? Czy można rozpocząć terapię par w pojedynkę?

Zdecydowanie tak, możemy, ponieważ warto mieć na uwadze, że zmiana po jednej strony jest w stanie pociągnąć odmianę również i po drugiej. Dzieje się to w ten sposób, iż skoro zaczynamy zmieniać sposób działania to obalamy pewien mechanizm, który doprowadzał do nieporozumień. Partner wystawiony na taką próbę też zaczyna się powoli zmieniać (użyteczna strona). To powoduje, iż zmienia się nasz sposób reagowania na działanie partnera, przez co on także wprowadza korekty do swojego zachowania. Powoli, ale jednak zaczyna do niego dochodzić, iż nie jest on do końca okej. Warto więc spróbować choćby od siebie, bo to przynosi rezultaty. Może po jakimś czasie nasz partner również będzie chciał skorzystać ze specjalistycznych usług, kiedy zacznie do niego dochodzić sygnał wysyłany groszek ekologiczny nas?