Kłopoty w rodzinie, które skutkują na potomstwie. Jak sobie z nimi poradzić, dokąd pójść?

przez | 10 lipca 2021
Kłopoty miedzy dorosłymi mogą się ukazać na niejednym etapie małżeństwa. Na początku zwiemy to zwyczajnie docieraniem się. Jest to jednak jedynie zwyczajne usprawiedliwianie się.Zwykle coś co nie pasuje nam w partnerze nie jest aż tak wielką sprawą. Wystarczy odrobina zrozumienia i empatii. Jednak w tym rutynowym codziennym życiu jesteśmy przede wszystkim samolubami.

terapia małżeńska

Autor: Cordell and Cordell
Źródło: http://www.flickr.com
Sporo krótkoterminowych małżeństw w dzisiejszych czasach doświadcza czegoś, co nazywają kryzysami. Mamy również ich rodzaje – z przyczyny niedostatku funduszy, z powodu niezrozumienia albo z powodu rodziców. Tak po prawdzie każdy powód może być dobry, by się w jego kwestii pokłócić. Jednak w tej ogromnej złości nie zauważają oni, iż odbija się to bardzo na reszcie bliskich. I nawet nie jest tak źle, gdy ta część rodziny to teściowie albo rodzeństwo. Jednak gdy młodzi mają potomków, a one bywają świadkami owego agresywnego nastawienia robi się serio nieprzyjemnie – Gabinet Bellamente. Dzieciaki oglądają to i przeżywają ze zdwojoną mocą.

Żeby uzyskać nowe dane na prezentowane zagadnienie przenieś się tutaj (https://www.reha-kompleks.pl/o-nas/lista-lekarzy/), a z pewnością nie poczujesz się rozczarowany Upewnij się, że tak jest!

Co w takiej sytuacji działać? Dla dorosłych mamy parę opcji. Oni jedni mogą zainteresować się tematem, jakim jest terapia zobacz par. Biorą w niej udział jedynie rodzice i próbują oni wspólnie z ekspertem dojść do konkretnych wniosków. Nie szukają odpowiedzialnych lecz próbują znaleźć problem w sobie i go rozwiązać. Niekiedy jednak terapia par jest w stanie wykazać, że problem jest głębiej i jest trudniejszy do rozwiązania. Wtedy trzeba jednak zaangażować do kooperacji całą rodzinę. Czasami to znacznie trudniejsze do wykonania. Terapia rodzinna polega na konfrontacji z członkami rodziny, którzy mogą być, świadomie lub nie, sprawcami naszych problemów. Spotkania z rodzicami lub dalszą rodziną czasami mają gwałtowny przebieg i niekoniecznie dobre zakończenie. Wiele razy terapia rodzinna przynosi następne sprzeczki i pretensje. Ostatecznie jednak daje możliwość by wyrazić emocje i wypluć je z siebie. Po tym atmosfera się klaruje, a nasze relacje możemy zacząć budować od zera. No i poza tym fakt, iż wszyscy są zadowoleni, bo mogli wesprzeć w rozwiązaniu danego problemu.

Podobne pomoce mogą okazać się niesłychanie wspierające.

Możemy unikać otwartych walk przy dzieciach, a czasami już po prostu nie da się przetrzymać. W takiej sytuacji lepiej wykrzyczeć się u specjalisty, a nie przy naszych potomkach – czy terapia rodzinna jest skuteczna.