Kilka słów o brodach – jak golić, jak pielęgnować, niczym stylizować?

przez | 11 marca 2022
Brody to w ostatnich miesiącach prawdziwy hit sezonu. Znacznie nagminniej możemy spotkać na ulicy mężczyzn, którzy na pielęgnację własnej brody są w mocy przeznaczyć naprawdę dużo okresu. Szczególnie w dużych miastach olbrzymią popularność zdobyły odpowiednie firmy, do jakich udają się mężczyźni w celu odpowiedniego wystylizowania brody albo jej przycięcia.

Należy jednakże stwierdzić, iż będzie taka wizyta, szczególnie w salonach, które zdobyły wielkie uznanie pośród konsumentów, potrafi okazać się jednak sporym wydatkiem dla portfela.

kosmetyki męskie

Autor: András Bögöly
Źródło: http://www.flickr.com
W związku z takim, że mężczyźni, którzy noszą zarówno modny ostatnio, obfity zarost, inwestują jeszcze niejednokrotnie w odpowiednie kosmetyki przeznaczone do wykorzystywania w pielęgnacji brody, wszystkie zabiegi związane z owłosieniem na twarzy mogą okazać się rzeczywiście dosyć drogie.
Bielizna na Walentynki od RESERVED

Autor: RESERVED
Źródło: RESERVED
Kobieta w sukience

Autor: Belo Horizonte – MG
Źródło: http://www.flickr.com
Czy da się zniwelować te koszty i sami zadbać o brodę? Niczym to zrobić? Mnóstwo rad o takim, jak golić brodę czy jak dbać o obfity zarost możemy otrzymać z Internetu czy ze specjalistycznych czasopism. Wielu zwłaszcza młodych chłopaków wiedzę na ten temat czerpie również od starszych kolegów, rodzeństwa czy rodzica.
Trzeba stwierdzić, że golenie brody będzie o dużo prostsze niż staranne przycinanie obfitego zarostu, jednakże mnóstwa mężczyznom dość długa broda zupełnie pasuje. Biorąc pod uwagę ostatnie trendy trzeba się czasem pomęczyć, aby wyglądać rzeczywiście jak modny mężczyzna. Wielu panów decyduje się na taki wizerunek nie ze powodu, że podoba im się ten wizerunek, a z uwagi na to, iż potrafią się oni dzięki brodzie mocniej spodobać kobietom.
Naturalnie, skoro zdecydujemy się już na zapuszczenie brody, należy skorzystać z kosmetyków, które powodują, iż zarost nie będzie zarówno sztywny. Coraz więcej panów stosuje takie produkty w codziennej pielęgnacji.
Przycinanie brody również nie stanowi problemu, jeśli posiadamy lusterko i warto oświetlone pomieszczenie.

Zawsze wolno to robić na zasadzie prób i błędów, a skoro nie wyjdzie – zupełnie wyeliminować zarost. To, jak golić brodę, jest dosyć oczywistą sprawą i zdecydowana większość mężczyzn nie ma z tym problemów.