Kiedy pójść z dzieckiem na pierwszą wizytę u dentysty

Pielęgnacja dziecinnych ząbków powinna zacząć się już po pojawieniu się pierwszego z nich. Gdy pokaże się pierwszy ząbek, wtenczas rodzic powinien czyścić zęby specjalną szczotką.
Chociaż mycie zębów przez maluchów może wyglądać różnie, szczególnie jeśli wchodzą one w fazę ”ja sam”, to jednak musimy wpajać dziecku dobre przyzwyczajenia. By zachęcić potomka do samodzielnego mycia uzębienia, częstokroć należy użyć haczyka – zakupić barwną albo grającą szczotkę, przyzwolić dziecku na wybranie kubeczka a także pasty. Najważniejszym jednak sposobem ośmielenia dziecka do czyszczenia uzębienia, będzie przykład, zatem powinniśmy szczotkować zęby endodoncja wilanów wraz z nim.


Zobacz również

Dbanie o zęby to nieodzowny obowiązek

robot kuchenny   slider
Wprowadził: PHILIPS
Źródło: http://www.pr.philips.pl/show_photo.php?id=686
Dentystę opłaca się odwiedzać cyklicznie. Jeśli nie będziemy tego robić będziemy także odwiedzać protetyka. Banalna zależność.


W dzisiejszych czasach osoby bardzo dbają się o zęby.


ciastka z kokosem
Wprowadził: Jenna Freese
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele osób twierdzi, iż ząbków mlecznych nie trzeba leczyć, bowiem i tak wypadną. Jednak zdrowe mleczaki odpowiadają za zdrowie zębów stałych, przeto nie należy banalizować tego problemu. Wybierając dentystę dla swojego dziecka, powinniśmy postawić na osobę o właściwym podejściu. Stomatolog, który umie pracować z niedużym pacjentem, to prawdziwy skarb, stąd warto wykonać rozpoznanie pośród przyjaciół lub poszukać opinii w sieci wpisując w przegląd bardzo polecam - centrumdemed.plrdzo polecam -


Na pierwszej wizycie z brzdącem z reguły dziecko będzie miało sposobność zapoznać się z fotelem dentystycznym oraz rozejrzeć po jego gabinecie. Ortodonta Warszawa Ursynów sprawdzi ząbki pociechy, jednak z reguły nie podejmuje wtedy leczenia, ażeby brzdąc miał czas na oswojenie się z nowiuteńkim miejscem.
Wielu dentystów nagradza małych pacjentów dyplomem jak też drobnym podarkiem, przykładowo kolorowanką, niewielką tubką pasty bądź kolorową szczoteczką, dzięki czemu malec jest dumny jak też radosny.
20/08/04, 07:49:06
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.