Kiedy pójść z dzieckiem na pierwszą wizytę u dentysty

przez | 9 lipca 2021
Pielęgnacja dziecinnych ząbków powinna zacząć się już po pojawieniu się pierwszego z nich. Gdy pokaże się pierwszy ząbek, wtenczas rodzic powinien czyścić zęby specjalną szczotką.

Chociaż mycie zębów przez maluchów może wyglądać różnie, szczególnie jeśli wchodzą one w fazę ”ja sam”, to jednak musimy wpajać dziecku dobre przyzwyczajenia. By zachęcić potomka do samodzielnego mycia uzębienia, częstokroć należy użyć haczyka – zakupić barwną albo grającą szczotkę, przyzwolić dziecku na wybranie kubeczka a także pasty. Najważniejszym jednak sposobem ośmielenia dziecka do czyszczenia uzębienia, będzie przykład, zatem powinniśmy szczotkować zęby endodoncja wilanów wraz z nim.
ciastka z kokosem

Autor: Jenna Freese
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele osób twierdzi, iż ząbków mlecznych nie trzeba leczyć, bowiem i tak wypadną. Jednak zdrowe mleczaki odpowiadają za zdrowie zębów stałych, przeto nie należy banalizować tego problemu. Wybierając dentystę dla swojego dziecka, powinniśmy postawić na osobę o właściwym podejściu. Stomatolog, który umie pracować z niedużym pacjentem, to prawdziwy skarb, stąd warto wykonać rozpoznanie pośród przyjaciół lub poszukać opinii w sieci wpisując w przegląd bardzo polecam – centrumdemed.plrdzo polecam –
Na pierwszej wizycie z brzdącem z reguły dziecko będzie miało sposobność zapoznać się z fotelem dentystycznym oraz rozejrzeć po jego gabinecie. Ortodonta Warszawa Ursynów sprawdzi ząbki pociechy, jednak z reguły nie podejmuje wtedy leczenia, ażeby brzdąc miał czas na oswojenie się z nowiuteńkim miejscem.

Wielu dentystów nagradza małych pacjentów dyplomem jak też drobnym podarkiem, przykładowo kolorowanką, niewielką tubką pasty bądź kolorową szczoteczką, dzięki czemu malec jest dumny jak też radosny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*