Kiedy pójść z dzieckiem na pierwszą wizytę u dentysty

przez | 9 lipca 2021
Pielęgnacja dziecinnych ząbków powinna zacząć się już po pojawieniu się pierwszego z nich. Gdy pokaże się pierwszy ząbek, wtenczas rodzic powinien czyścić zęby specjalną szczotką.

Chociaż mycie zębów przez maluchów może wyglądać różnie, szczególnie jeśli wchodzą one w fazę ”ja sam”, to jednak musimy wpajać dziecku dobre przyzwyczajenia. By zachęcić potomka do samodzielnego mycia uzębienia, częstokroć należy użyć haczyka – zakupić barwną albo grającą szczotkę, przyzwolić dziecku na wybranie kubeczka a także pasty. Najważniejszym jednak sposobem ośmielenia dziecka do czyszczenia uzębienia, będzie przykład, zatem powinniśmy szczotkować zęby endodoncja wilanów wraz z nim.
ciastka z kokosem

Autor: Jenna Freese
Źródło: http://www.flickr.com
Wiele osób twierdzi, iż ząbków mlecznych nie trzeba leczyć, bowiem i tak wypadną. Jednak zdrowe mleczaki odpowiadają za zdrowie zębów stałych, przeto nie należy banalizować tego problemu. Wybierając dentystę dla swojego dziecka, powinniśmy postawić na osobę o właściwym podejściu. Stomatolog, który umie pracować z niedużym pacjentem, to prawdziwy skarb, stąd warto wykonać rozpoznanie pośród przyjaciół lub poszukać opinii w sieci wpisując w przegląd bardzo polecam – centrumdemed.plrdzo polecam –
Na pierwszej wizycie z brzdącem z reguły dziecko będzie miało sposobność zapoznać się z fotelem dentystycznym oraz rozejrzeć po jego gabinecie. Ortodonta Warszawa Ursynów sprawdzi ząbki pociechy, jednak z reguły nie podejmuje wtedy leczenia, ażeby brzdąc miał czas na oswojenie się z nowiuteńkim miejscem.

Wielu dentystów nagradza małych pacjentów dyplomem jak też drobnym podarkiem, przykładowo kolorowanką, niewielką tubką pasty bądź kolorową szczoteczką, dzięki czemu malec jest dumny jak też radosny.